REKLAMA

srebrne sztućce
fot. screen Youtube / simple & fast

Robisz porządki w szufladzie i zauważyłeś, że twoje srebrne sztućce wymagają gruntownego czyszczenia? Poznaj najlepszy sposób na odnowienie srebrnych akcesoriów. Praca pójdzie jak po maśle i obejdzie się bez specjalnych detergentów. Domowe metody są tanie i dobrze się sprawdzają. Nie tylko łyżki czy noże odzyskają dawną świetność w kilka chwil. Ten trik możesz śmiało zastosować do mycia zaśniedziałej biżuterii. Zobacz, jak krok po kroku wyczyścić srebrne gadżety.

REKLAMA

Skuteczne czyszczenie srebra

Mycie srebra samodzielnie w domu przynosi podwójną korzyść. Działając na własną rękę, można błyskawicznie usunąć nieestetyczne ślady i przywrócić srebrnym akcesoriom dawny wygląd, przy okazji nie wydając pieniędzy na fachowe środki i narzędzia do czyszczenia ze sklepu. Sztućce, a nawet biżuterię wypolerujesz przy pomocy delikatnej szmatki albo niezbyt twardej szczoteczki. Z zabrudzeniami i osadem na srebrze szybko upora się ocet i soda oczyszczona.

Przyrządź mieszankę: do 1/2 litra wody dodaj po 1 łyżeczce octu i sody, a potem w uzyskanym roztworze zanurz zaśniedziałe srebrne gadżety na kwadrans. Później przepłucz błyskotki pod bieżącą wodą, a na koniec wypucuj szmatką z mikrofibry.

REKLAMA

Wykorzystaj patent z folią aluminiową

Jeszcze lepszy efekt uzyskasz, gdy wykąpiesz srebrne sztućce i świecidełka w specjalnym solnym roztworze, a w międzyczasie sięgniesz po folię aluminiową. Dno naczynia wyłóż folią aluminiową i wlej do niego gorącą wodę, a potem dodaj 5 łyżeczek soli kuchennej. Do takiej kąpieli włóż zaśniedziałe srebro i zostaw na ok. 10-15 minut. Po tym czasie wypłucz elementy pod bieżącą wodą i przy pomocy miękkiej szmatki wytrzyj do sucha.

Czytaj też: Po tym poznasz prawdziwe złoto. Wykonaj 1 szybki test w domu

REKLAMA

REKLAMA