Na gąsienicę działa paraliżująco. Ucieka z ogrodu i już nie wraca

zielona gąsienica
fot. Pixabay

Wiosną i latem pojawiają się na naszych działkach szkodniki. Wiele z nich stanowi spore zagrożenie dla upraw. Na przykład żarłoczne zielone gąsienice, dziurawiące liście. Z tymi robaczkami można sobie jednak poradzić i to bez sklepowych chemikaliów. Przyrządź oprysk samodzielne i zabezpiecz swoje rośliny przed szkodnikami.

REKLAMA

Domowy środek z piołunu rozprawi się z zielonymi gąsienicami

Te owady mogą nieźle nabroić w ogródku. Wobec tego warto je zwalczyć jak najprędzej. Nawet bez sklepowych środków. Skuteczniejszy, tańszy i zupełnie naturalny zrobisz sam z piołunu.

To zioło rośnie w Polsce np. na łąkach czy przy lasach. Potrzebujesz około 1 kg zielonych fragmentów tej rośliny. Po zebraniu zostaw je na 24 h, by przeschły, a potem zalej wodą i gotuj przez 10 minut. Mikstura nadaje się do użycia. Oto wskazówki, dzięki którym łatwiej będzie ci ją aplikować.

Przecedź roztwór z piołunu przed sitko, rozcieńcz 10 l wody i płyn przelej do pojemnika z dozownikiem. Roztworem psikaj rośliny zaatakowane przez zielone gąsienice, na razie przez 7 dni.

REKLAMA

Po tym czasie oceń, czy populacja szkodników spadła. Możesz ostatni raz – profilaktyczne, skropić liście. Dzięki temu gąsienice już z pewnością nie będą chciały wrócić. Pamiętaj, że dopiero co zebrany piołun można ususzyć. W takiej formie też nadaje się do stworzenia oprysku i przyda się w podbramkowych sytuacjach, gdy np. zabraknie ci świeżego zioła. Wtedy będziesz mieć je w zanadrzu i uratujesz swoje okazy w ogrodzie, na których żerują intruzy.

Czytaj też: Weź 1 przyprawę i zrób oprysk do ogrodu. Nornice zwieją i już nie wrócą

Podziel się: