Weź 1 przyprawę i zrób oprysk do ogrodu. Nornice zwieją i już nie wrócą

nornica
fot. Pixabay

Wielu amatorów zieleni często kłopocze się z nornicami. Niewielkie gryzonie potrafią nieźle nabroić w ogrodzie, a ich ofiarą zazwyczaj padają bulwy, korzenie i nasiona roślin. Sprawdź, jak wypędzić szkodniki ze swojej posiadłości, aby nie zechciały wrócić.

REKLAMA

Nornice, tak samo jak krety mogą zdegradować ogródek. Choć z pozoru wyglądają bardzo niewinnie. Są małe i nawet urocze, lecz nikt nie chciałby ich gościć w swoim ogrodzie. Zwierzęta potrafią zniszczyć wiele upraw i to nawet w jedną noc. Osłabiają ich układ korzeniowy, w związku z tym rośliny gorzej rosną i mogą całkowicie obumrzeć.

Patent na nornice w ogrodzie. Czmychną błyskawicznie

Gryzonie lubią podgryzać kwiaty, nasiona i owoce, a czasami żywią się także zielonymi pędami, przez co roślinność szczególnie na tym cierpi. Pamiętaj, że nornice w ogrodzie równa się kłopoty. Na szczęście ktoś bystry obmyślił skuteczny, tani i humanitarny plan walki z tymi zwierzętami. W efekcie opuszczą twój teren momentalnie i prędko nie wrócą.

REKLAMA

Metoda, którą być może cię zainspiruje, polega na użyciu akustycznych odstraszaczy. Szkodniki nienawidzą rozmaitych hałasów. Wbij w glebę patyki i ulokuj na nich puszki po napojach albo opróżnione plastikowe butelki. Takie konstrukcje pobudzane przez podmuchy wiatru zdenerwują nornice, które słysząc odgłosy, będą chciały się czym prędzej ewakuować. Po prostu charakterystyczne, obce dźwięki i wibracje są dla nich zbyt dotkliwe. Naszpikowanie paliczków pustymi butelkami to jeden z najtańszych i najefektywniejszych domowych trików na odpędzanie niechcianych lokatorów z działki.

Nornice nie przepadają za ostrymi zapachami

Aby odpędzić szkodniki możesz własnoręcznie przyrządzić oprysk. Do 1 lita wody wsyp pieprz cayenne i wszystko przelej do pojemnika z dozownikiem. Preparatem skrapiaj wejścia do tunelów, ale nie tylko. Jest bezpieczny dla roślinności, więc możesz nanosić go na krzewy, kwiaty i drzewka, które mogą paść łupem nornic. Kapsaicyna zawarta w ostrej papryczce sprawi, że intruzy pośpiesznie wyniosą się z twojej zielonej strefy.

REKLAMA

Sprawdź też jak wypędzić kunę, kreta i myszy.

Podziel się: