W czwartek odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia. Łukasz Szumowski przedstawił etapy znoszenia zakazów wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. W pierwszej kolejności zostaną złagodzone obostrzenia między innymi związane z organizacją wydarzeń dotyczących kultu religijnego – takich jak śluby, pogrzeby czy chrzciny.

Jak informuje gazeta.pl w pierwszym etapie znoszenia obostrzeń znajdują się ograniczenia dotyczące między innymi organizacji wydarzeń związanych z prowadzeniem kultu religijnego. Czy to oznacza, że będzie można organizować wesela? Jeszcze nie, ale wkrótce w uroczystości będzie mogła uczestniczyć większa liczba osób.

Od poniedziałku 20 kwietnia zwiększy się liczba osób, które mogą uczestniczyć w pogrzebach, ślubach, chrztach czy komuniach. Wszystko zależy od powierzchni kościoła, gdzie odbędą się ceremonie. Według nowych wytycznych na 15 metrów kwadratowych może być jedna osoba. Do tej pory było to maksymalnie pięć osób, nie licząc duchownych.

Minister zdrowia nie poinformował konkretnie kiedy wesela i inne tego typu spotkania będą mogły odbywać w większej grupie osób. Powiedział, że trzeba do tego tematu podchodzić w bardzo ostrożny sposób.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę