Na komary działa 200x lepiej niż moskitiera. Całe lato mam spokój

komar
fot. Pixabay

Latem częściej spędzamy czas na dworze. Wyjeżdżamy nad wodę, chodzimy na spacery czy przesiadujemy w ogrodzie, miło spędzając czas wolny. Wtedy lubią wejść nam w paradę komary i ostatecznie niszczą nasz spokój. By się ich pozbyć, używamy różnych środków, które nie należą do tanich, a ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia. A przecież domowe rozwiązania sprawdzają się lepiej. Oto super skuteczny patent na komary.

REKLAMA

Dom i ogród bez komarów. Jak je odstraszyć domową metodą?

Domowe patenty na owady są tanie, nieinwazyjne dla otoczenia i mocno skuteczne. Moskity są niezwykle wyczulone na niektóre zapachy i gdy poczują miętę, geranium, koper włoski czy komarzycę, uciekają gdzie pieprz rośnie. Odstrasza je także zapach cytryny, pelargonii, bazylii, a także czosnku. Połóż wybrane środki niedaleko okien, a od tej pory żaden insekt nie wkroczy do twojego mieszkania.

Bezwzględne dla komarów. Olejki eteryczne działają lepiej niż moskitiery

Bzyczące owady ignorują przede wszystkim olejki o zapachu:
– goździków,
– cedru,
– bazylii,
– drzewa herbacianego,
– rozmarynu,
– tymianku,
– eukaliptusa,
– szałwii,
– mięty.

REKLAMA

Jeśli chcesz mieć spokój z komarami, rozpal w domu pachnące kadzidełka. Wnętrza zostaną przesycone jedynym w swoim rodzaju zapachem, który stworzy ponadprzeciętny klimat. Jednocześnie zadziała na komary jak niezawodny repelent. Osobniki nie będą chciały przybywać w miejscu, gdzie „ohydnie” pachnie i natychmiast odlecą.

Udostępnij: