Minister niemieckiego MSZ Sigmar Gabriel wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że Polska może być pewna, iż jakakolwiek próba zafałszowania historii, taka jak w sformułowaniu „polskie obozy koncentracyjne”, zostanie przez Niemcy w sposób jasny i zdecydowany odrzucona.

Po tym, jak przyjęcie przez polski rząd nowelizacji ustawy o IPN oprotestował Izrael, popierany przez Stany Zjednoczone, głos wsparcia był Polsce bardzo potrzebny. I to głos bardzo cenny, bo ze strony narodu, który był odpowiedzialny za holokaust i tej odpowiedzialności dziś się nie wyparł!

Sigmar Gabriel oświadczył: – Nie ma najmniejszej wątpliwości, jeśli chodzi o to, kto był odpowiedzialny za obozy koncentracyjne. To zorganizowane masowe morderstwo zostało popełnione przez nasz naród i nikogo innego. Jeśli byli pojedynczy kolaboranci, to oni nic tu nie zmieniają.

Polityk niemiecki podkreślił, że zobowiązaniem moralnym jego kraju jest w sposób wyczerpujący przeanalizować własną historię, a zwłaszcza zbrodnie popełnione przez Niemców, także w Polsce. O niemieckich obozach koncentracyjnych położonych w naszym kraju powiedział: – One nie znalazły się na polskiej ziemi przypadkowo. Polska kultura miała zostać zniszczona, tak samo jak całe żydowskie życie.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!