Nacieram tym palniki i owijam folią
fot. screen Youtube / Clean Freak & Germaphobe

Nacieram tym palniki i owijam folią. Po kilku minutach czyszczę je gąbeczką i są dosłownie jak nowe. Co trzeba zrobić? Sprawdź.

Kuchnia jest sercem w każdym domu. To miejsce, w którym tworzymy pyszne potrawy i desery. Niestety codzienne użytkowanie kuchenki gazowej często prowadzi do pojawienia się zabrudzeń i przypaleń na palnikach. Znacznie wpływa to na jakość gotowania i estetykę kuchni. Czy istnieje jednak prosty i skuteczny sposób, aby przywrócić blask palnikom i pozbyć się uporczywych zabrudzeń? Okazuje się, że tak!

Nacieram tym palniki i owijam folią. Genialny trik

Pasta z tabletek do zmywarki i octu to mieszanka, która w mig rozprawi się z tłustymi zabrudzeniami, przypaleniami na powierzchni palników gazowych. Na początku zdejmij je z kuchenki i wymocz w wodzie, a potem przygotuj pastę – 3 tabletki do zmywarki rozkrusz i dodaj ocet w takiej ilości, by powstała konsystencja pasty. Nałóż ją dokładnie na palniki, a potem owiń je folią aluminiową. Pozostaw na 30 minut lub dłużej, a potem umyj gąbką i ciepłą wodą.

Kiedy dobrze je wysuszysz, możesz z powrotem ułożyć w kuchence. Efekty są widoczne niemal natychmiast. Warto pamiętać o tej prostej metodzie. Sprawdź też jak wyczyścić płytę indukcyjną w mig – pisaliśmy o tym tutaj.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę