REKLAMA

fot. YouTube STOP PIRAT

Ta sytuacja może być przestrogą dla wszystkich, którzy po kilku „głębszych” wsiadają za kierownicę samochodu. Na zakręcie jednej z polskich dróg kierowca ciężarówki musiał ominąć auto, które nagle zjechało ze swojego pasa ruchu i zbliżało się wprost na czoło TIR-a. Okazało się, że kierowca osobówki miał we krwi 1,5 promila alkoholu.

REKLAMA

Na YouTube’owym kanale „STOP PIRAT” udostępniono nagranie potencjalnie tragicznego w skutkach wypadku. Materiał przesłał kierowca ciężarówki, który uchwycił całą sytuację przy pomocy rejestratora jazdy. Nieco ponad minutowy film przeraził polskich internautów.

Na nagraniu z rejestratora, umieszczonego w ciężarówce, widzimy jak kierowca TIR-a porusza się swoim pasem stopniowo wjeżdżając w zakręt. Z leśnego łuku drogi – z przeciwka – nadjeżdżała osobówka, która w pewnym momencie opuściła swój pas ruchu i zaczęła jechać „na czołówkę” z autorem nagrania. Gdyby nie refleks kierowcy ciężarówki sytuacja mogłaby się skończyć tragicznie. Żadna osobówka – a tym bardziej jej pasażerowie – nie jest w stanie przetrwać czołowego zderzenia z rozpędzonym TIR-em.

REKLAMA

Kierowca ciężarówki na szczęście w porę rozpoczął hamowanie, a w międzyczasie odbił swoim zestawem w prawo, zahaczając o pobocze, ale omijając nadjeżdżające od frontu auto osobowe.

„Piłeś, nie jedź!!! Kierowcy osobówki nic się nie stało, bak w ciężarówce zamortyzował uderzenie, miał szczęście jedno na tysiąc” – czytamy w wyświetlonym komunikacie na końcu nagrania. „Kierowca osobówki miał 1,5 promila we krwi…” – dodano.

REKLAMA

„Świetny refleks”. Internauci chwalą kierowcę ciężarówki

Choć nic nikomu się nie stało, sytuacja ta może być przestrogą dla każdego, kto porywa się na szaleństwo prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. To nie zdolność pijanego kierowcy uratowała go przed śmiercią, ale refleks i trzeźwa ocena sytuacji innego uczestnika ruchu – w tym wypadku kierowcy ciężarówki. Internauci docenili kierowcę TIR-a, chwaląc jego refleks i gratulując bezbłędnej reakcji.

„Dobrze, że akurat z tej strony jezdni gdzie jechała ciężarówka nie było barierek ani w pobliżu agresywnych drzew, które zazwyczaj atakują przejeżdżające samochody” – zauważył komentujący.

„Świetny refleks, szacun. Chłop powinien Cię po stopach całować za uratowanie życia” – gratulował inny użytkownik.

REKLAMA