Wideo z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z Wadowic hitem internetu
fot. Facebook | Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Nagranie z pielgrzymki podbija Internet! Lipiec i sierpień to nie tylko sezon wakacyjny, ale także okres wielu religijnych wędrówek. Najpopularniejszym celem pielgrzymów pozostaje Jasna Góra, gdzie można pomodlić się do obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Na Jasną Górę wyruszyła m.in. grupa pielgrzymów z Wadowic. Mówimy o niej nieprzypadkowo, bo właśnie ta ekipa wiernych stała się Internecie słynna. Wszystko za sprawą księdza, który dał czadu na „parkiecie”!

Lato to czas corocznych pielgrzymek na Jasną Górę. W tym roku odbyła się też tradycyjnie 37. Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wyzwania podjęło się kilkudziesięciu wiernych, którzy na piechotę pokonali 280 kilometrów – w obie strony. Choć nogi bolą na samą myśl i z pewnością pielgrzymi musieli zmagać się z ogromem codziennego bólu, morale utrzymywała w ryzach dobra zabawa. A bawili się naprawdę przednio!

Mogliśmy się o tym dowiedzieć, dzięki nagraniu z wadowickiej pielgrzymki, które trafiło do sieci. Pewnie nikt nie dowiedziałby się o nim, gdyby nie to, co robił na niej pewien ksiądz. Wszystko zostało nagrane, a film szybko stał się hitem! Duchowny niesamowicie wywijał „na parkiecie”, czym zdobył sobie szerokie uznanie Internautów.

Ksiądz zaskarbił sobie sympatię internautów dzikim tańcem na pielgrzymce. Nagranie z religijnej wędrówki podbija Internet!

Na nagraniu widać kapłana, tańczącego z jedną z uczestniczek pielgrzymki. Tanecznym pląsom rytm nadawała piosenka „Jak się bawią ludzie” zespołu Baciary.

Do tej pory nagranie z wadowickiej pielgrzymki obejrzało już na Facebooku ponad 3 mln ludzi. Pod oryginalnym filmem pojawiło się także ponad 3 tys. komentarzy, a internauci reagowali na post ponad 37 tys. razy!

W przytłaczającej większości odbiór nagrania był bardzo pozytywny. Zdaniem komentujących to właśnie takich duchownych potrzeba nam najbardziej.

„Brawo, prawdziwy ksiądz, do tańca i do różańca. Takich kapłanów nam trzeba” – komentował użytkownik Facebooka.

„Zaraża pozytywną energią wszystkich. Pielgrzymka to nie tylko modlitwa” – zwraca uwagę inny internauta.

„Brawo dla księdza Wojtka” – pisze kolejny komentujący.

Źródło nagrania: Facebook/Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!