Jerzy Owsiak zaprosił marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego na Pol’and’Rock Festival, zapewniając, że jest to miejsce otwarte dla wszystkich. – Jeżeli pan marszałek chce do nas przylecieć, to bardzo proszę – powiedział lider WOŚP w TVN24. Pytany, gdzie jest najbliższe lotnisko odpowiedział: w Zielonej Górze, a także w Niemczech.

– Zielona Góra uruchomiła w tym roku połączenie między Warszawą a Zieloną Górą, w związku z tym zapraszam bardzo gorąco – mówił Owsiak. Jak dodał, na rozpoczynającym się 1 sierpnia festiwalu w Kostrzynie chciałby obecności nie tylko marszałka Sejmu, ale także innych polityków. – Być może tutaj potrafiliby dyskutować w taki sposób, że jest to zrozumiałe, żeby sobie nie przerywać, żeby było to zrozumiałe, żeby mówić jasno – wyliczał.

Założyciel WOŚP stwierdził, że język polskich polityków jest dla niego niepojęty. – Jest pytanie o lot samolotem, a kończy się na oskarżaniu wszystkiego i wszystkich – zauważył, odnosząc się do nagłośnionej przez opozycję sprawy lotów Kuchcińskiego z rodziną rządowym samolotem.

– Tutaj tak nie rozmawiamy ze sobą. (…) Tu, w tym miejscu, będziemy mieli kilkaset tysięcy ludzi, którzy żyją w zgodzie – podkreślił Owsiak. – Tu będziemy mówili o mądrych rzeczach, tu mam nadzieję, że będę mówił do młodych ludzi: głosujcie, bierzcie udział w wyborach. Nie mówię wam, na kogo (głosować – red.), to jest wasza sprawa, ale bierzcie swoje sprawy w swoje ręce – wezwał szef WOŚP.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę