„Najchudszy żywy pies”. Zaniedbanie zwierzęcia skończyło się uśpieniem!

REKLAMA

27-letnia kobieta i jej 62-letnia matka musiały stanąć przed sądem w Poole w Anglii, bo do tego stopnia zaniedbały swojego psa, że z uwagi na wychudzenie nie miał siły, żeby się ruszać. Musiał być uśpiony.

Patrick Bailey, inspektor RSPCA, który został wysłany do domu w Poole w Anglii zobaczył nieruchomo leżącego 19-letniego psa. Stan zwierzęcia był na tyle fatalny, że początkowo inspektor przypuszczał, że pies nie żyje.

REKLAMA

Honey (imię suczki) przewieziono do weterynarza, ale na pomoc było już za późno. Musiała być uśpiona. Jak przyznał przed sądem Baley, był to w czasie jego 10-letniej kariery „najchudszy żywy pies”, jakiego widział.

Zgodnie z dokumentacją, pies ostatni raz był w gabinecie weterynaryjnym w 2007 roku. Teraz diagnozowano u niego chorobę nerek oraz dolegliwości zębów, pazurów i spojówek.

W sprawie oskarżone są 27-letnia Clare Hawkins i jej matka 62-letnia Christine, które opiekowały się psem od szczeniaka. Teraz mają zakaz opiekowania się zwierzętami przez najbliższe 5 lat. Poza tym zasądzono im prace społeczne.

REKLAMA

– Zdjęcia mówią wszystko. Absolutnie przerażające traktowanie biednego bezbronnego zwierzęcia – powiedział sędzia Ian Kendall.

Udostępnij: