komar
fot. Pixabay

Komary to chyba najbardziej znienawidzone przez nas owady. Są aktywne głównie latem. Potrafią wyczuwać ludzi z dużej odległości i często zakłócają odpoczynek na dworze. Jeżeli nie chcesz sięgać po środki chemiczne ze sklepu, to wykorzystaj preparat, który prawdopodobnie masz w swojej łazience. Jest bezpieczny i skuteczny – w mig odpędza komary.

Co dobrego na komary? Sięgnij po to!

Jeśli komary nie dają Ci spokoju i szukasz czegoś, co szybko je poskromi, a nie chcesz stosować sklepowej chemii, udaj się do swojej łazienki. Weź z półki płyn do higieny jamy ustnej (najlepszy będzie Listerine Cool Mint), który intensywnie pachnie. Jednak inny produkt, także się sprawdzi. Najważniejsze, aby miał mocno miętowy aromat, gdyż to właśnie on powstrzymuje nieznośne insekty. Płyn do płukania jamy ustnej wystarczy wlać do pojemnika z rozpylaczem i pryskać kluczowe strefy, w których przesiadują komary, np. ramy okien czy huśtawkę w ogrodzie. Gdy tylko poczują miętowy zapach, natychmiast się oddalą.

Inne patenty na komary w czasie grillowania

Gdy odpoczywasz na świeżym powietrzu, możesz odpędzić komary także nieco inaczej. Zużyte fusy od kawy dobrze wysusz (nadaje się też świeża mielona kawa), wrzuć je do ognioodpornego pojemnika i podpal. Naczynie umieść nieopodal miejsca, w którym odpoczywasz lub grillujesz. Najlepiej tak usytuuj pojemnik, aby dym omijał gości. Gdy owady poczują woń palonej kawy, uciekną, gdzie pieprz rośnie.

Jak przygotować preparat na komary do aplikowania na skórę?

Niezawodną maść na odstraszenie komarów stworzysz z kilku produktów.

Podgrzej pół szklanki oliwy z oliwek, a potem dodaj do niej 3 łyżki wosku pszczelego, 4 łyżki wazeliny kosmetycznej i 4 rozgniecione ząbki czosnku. Wszystko mieszaj do momentu, aż uzyskasz jednolitą teksturę. Domowy specyfik nakładaj na skórę podobnie jak maść. Będzie zrażać małych krwiopijców nawet przez 8 godzin

Czytaj też: Nornice zniszczą Twoje rośliny. Popularna przyprawa pomoże się ich pozbyć


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę