nornica
fot. screen Youtube / Gardening In Canada

Nornice to stali bywalcy wielu ogrodów. Czasami wydaje nam się, że mamy do czynienia z innymi szkodnikami żyjącymi pod glebą np. kretami. Na ogół jednak toczymy bój z nornicą rudą. Jak się jej pozbyć? Poznaj skuteczny patent na gryzonia. Dzięki niemu błyskawicznie opuści ogród.

Jak gryzonie rujnują ogród?

Nornice są jak krety – pod ziemią wiercą system tuneli. Jednak one wolą miękką glebę i ściółkę. Często dewastują nasze krzewy i drzewa. Z chęcią też wchodzą na różne rośliny. Gryzonie są aktywne także zimą i nawet wtedy mogą podgryzać zielone części roślin, a także nasiona i bulwy. Jak wypędzić szkodniki z ogrodu? Metod jest mnóstwo. Przedstawiamy najlepszą ze wszystkich.

Ekstra patent na nornice

Jeśli w swoim ogrodzie wypróbowałeś mnóstwo sposobów na gryzonie, ale żaden z nich nie zadziałał, to nie załamuj rąk. Spróbuj wypłoszyć niechcianych gości w nieco inny sposób. Osobniki uciekną na dobre i nie będą już dewastować Twoich upraw. Ten trik jest naprawdę łatwy – aby z niego skorzystać, potrzebujesz tylko 1 przyprawy z kuchni.

Magiczny odstraszacz to cynamon. Patent z jego użyciem działa znakomicie, a nornice omijają ogród szerokim łukiem. Weź łopatkę rozkop wlot do podkopu nornicy, a potem zasyp go cynamonem. Ponadto możesz dewastować gryzoniom tunele. W jaki sposób?

Inny sposób na nornice

Jeśli nie masz w domu cynamonu, to wypróbuj inny patent na odstraszanie gryzoni. Polega on na rozkopaniu wejścia do tunelu i zalania go wodą.

Czytaj też: Ten produkt za 2 zł usuwa plamy po trawie z ubrań. Lepszy niż odplamiacze


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę