Najlepszy sernik z rodzynkami – przepis. Podaj bliskim i zbieraj pochwały

sernik z rodzynkami
fot. screen Youtube / Prosty przepis na

Ponieważ zbliżają się święta Bożego Narodzenia, to dziś chcemy Wam zaprezentować przepis na słodki klasyk. Jest nim oczywiście sernik. To jeden z najpopularniejszych wypieków serwowanych przez Polaków, a w okresie świątecznym króluje na naszych stołach równie często, jak makowiec czy piernik. Jeśli nawet na co dzień jesteś zabiegany, to z pewnością znajdziesz chwilę czasu na samodzielne zrobienie sernika. Jest delikatny, smaczny, a z rodzynkami smakuje fenomenalnie. Takim deserem warto poczęstować rodzinę i gości w pierwszy lub drugi dzień Świąt.

REKLAMA

Każda gospodyni ma swoją sekretną recepturę na sernik. Można przyrządzać ten smakołyk na spodzie z kruchego ciasta lub bez niego. Deser można piec w piekarniku lub tylko schłodzić w lodówce – wtedy powstanie nam sernik na zimno. W Święta pieczonego sernika z rodzynkami nie powinno zabraknąć na żadnym stole. Wystarczy posmarować go z wierzchu kajmakiem, a przeistoczy się w apetyczny delikates. Podajemy sprawdzony przepis na sernik z rodzynkami.

Przepis na świąteczny sernik z rodzynkami

Składniki na formę 24 cm x 24 cm:
Masa serowa:
3 jajka
1 kg sera z wiaderka
1 łyżka mąki ziemniaczanej
2 budynie waniliowe
1 łyżeczka aromatu migdałowego
1 szklanka cukru
+ 100 g rodzynek
1 łyżka mąki ziemniaczanej (do rodzynek)
oraz:
1 paczka herbatników kakaowych
płatki migdałów do dekoracji

Sposób wykonania:
Wszystkie produkty na masę serową umieszczamy w naczyniu i miksujemy, aż się połączą.

REKLAMA

Do rodzynek dodajemy łyżkę mąki i mieszamy, a potem przekładamy do masy twarogowej i znów mieszamy za pomocą łyżki.

Dno blachy wykładamy pergaminem i umieszczamy w niej warstwę ciasteczek. Przelewamy na nie przygotowaną masę i wyrównujemy powierzchnię. Sernik wkładamy do piekarnika rozgrzanego do temperatury 170°C (tryb góra-dół, z termoobiegiem) i pieczemy przez 1 godzinę i 10 minut. Uchylamy drzwiczki i pozostawiamy deser do wystudzenia. Wierzch smarujemy niezbyt grubą warstwą masy kajmakowej i dekorujemy migdałami. Smacznego.

Sprawdź też przepis na makowiec japoński i pierniczki alpejskie.

Podziel się: