Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Jedne są bardziej skuteczne, inne mniej. Zastanawiałaś się co najlepiej działa na zmarszczki?

Redakcja Women’s Health informuje, że najlepsze są kosmetyki z retinolem, witaminą C i kwasami AHA, ale nie tylko. Oferta dostępnych na rynku kosmetycznym produktów, mających za zadanie wygładzenie zmarszczek jest bardzo bogata. Sklepowe póki aż uginają się od ilości kosmetyków o działaniu z efektem przeciwdziałania procesom starzenia się skóry.

Najbardziej skuteczne są jednak, te które mają w swoim składzie retinol, witaminę C, kwasy AHA i peptydy. Dlaczego? Retinol, czyli witamina A jest często nazywana „witaminą młodości”. Stymuluje produkcję kolagenu i zapobiega hiperpigmentacji skóry. Dlatego to najlepszy kosmetyk przeciwzmarszczkowy.

Podobne działanie ma witamina C. To właśnie ona rozjaśniania przebarwienia, stymuluje produkcję kolagenu i nadaje zszarzałej skórze promienny wygląd. Kwasy AHA natomiast zrywają więzi sklejające warstwę martwego naskórka ze świeżą skórą. To właśnie martwy naskórek sprawia, że ​​ciemne plamy, zwane plamami starczymi, są bardziej widoczne, a zmarszczki głębsze.

krem przeciwzmarszczkowy

Ostatnim skutecznym kosmetykiem, jest ten który zawiera peptydy. Wnikają w głąb skóry i pobudzają ją do działania. Peptydy, czyli białka zwiększają także produkcję kolagenu odpowiedzialnego za jędrną i gładką skórę.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę