Najlepszy sposób na zmarszczki to…

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Jedne są bardziej skuteczne, inne mniej. Zastanawiałaś się co najlepiej działa na zmarszczki?

   

Redakcja Women’s Health informuje, że najlepsze są kosmetyki z retinolem, witaminą C i kwasami AHA, ale nie tylko. Oferta dostępnych na rynku kosmetycznym produktów, mających za zadanie wygładzenie zmarszczek jest bardzo bogata. Sklepowe póki aż uginają się od ilości kosmetyków o działaniu z efektem przeciwdziałania procesom starzenia się skóry.

Najbardziej skuteczne są jednak, te które mają w swoim składzie retinol, witaminę C, kwasy AHA i peptydy. Dlaczego? Retinol, czyli witamina A jest często nazywana „witaminą młodości”. Stymuluje produkcję kolagenu i zapobiega hiperpigmentacji skóry. Dlatego to najlepszy kosmetyk przeciwzmarszczkowy.

   

Podobne działanie ma witamina C. To właśnie ona rozjaśniania przebarwienia, stymuluje produkcję kolagenu i nadaje zszarzałej skórze promienny wygląd. Kwasy AHA natomiast zrywają więzi sklejające warstwę martwego naskórka ze świeżą skórą. To właśnie martwy naskórek sprawia, że ​​ciemne plamy, zwane plamami starczymi, są bardziej widoczne, a zmarszczki głębsze.

krem przeciwzmarszczkowy

   

Ostatnim skutecznym kosmetykiem, jest ten który zawiera peptydy. Wnikają w głąb skóry i pobudzają ją do działania. Peptydy, czyli białka zwiększają także produkcję kolagenu odpowiedzialnego za jędrną i gładką skórę.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News