PO i Nowoczesna, nawet gdyby połączyły swoje siły, to zyskają tylko połowę wyniku, jaki obecnie posiada PiS. Najnowszy sondaż CBOS był przeprowadzony w dniach od 16 do 23 sierpnia i jednoznacznie wynika z niego, że partia Prawo i Sprawiedliwość nie musi martwić się o kolejne wybory.

Aż 44 % procent osób chce swój głos oddać na obecnie rządzącą partię. Na drugim miejscu znajduje się PO z wynikiem 19%, a na trzecim Kukiz’15, który uzyskałby 7% głosów. Nie mają za to z czego cieszyć się: PSL z wynikiem 5%, SLD – 4% i Nowoczesna – tylko 3%. Łatwo więc wywnioskować, że SLD, Nowoczesna, Wolność i Partia Razem nie weszłyby do Sejmu.

Zwycięzcą w wyścigu o fotel prezydenta jest w dalszym ciągu Andrzej Duda. Pozostali kandydaci, czyli Donald Tusk oraz Rober Biedroń, mogą cieszyć się dużo mniejszym poparciem od obecnego prezydenta. Donald Tusk uzyskałby zaledwie 21%, a Robert Biedroń 14%. W ankiecie było wymienionych aż 10 kandydatów na prezydenta między innymi: Zbigniew Ziobro, Mateusz Morawiecki, Paweł Kukiz i Janusz Korwin-Mikke. Z sondażu wynika także, że aż 14% ankietowanych nie zagłosowałoby na żadnego z kandydatów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę