REKLAMA

REKLAMA

Z najnowszego sondażu IBRiS dla „WP” wynika, że poparcie dla PiS wynosi 40,3 proc. Jeśli wybory parlamentarne odbyłyby się w ostatnią niedzielę, to frekwencja Polaków wyniosłaby co najmniej 47,3 proc.

W najnowszym sondażu PiS nadal jest niekwestionowanym liderem. Gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć w ostatnią niedzielę, to na partię rządzącą oddałoby głos 40,3% badanych.

REKLAMA

Drugie miejsce w sondażu zajmuje Koalicja Obywatelska ( PO+Nowoczesna+IPL+Zieloni) z wynikiem 23,4 proc. poparcia. Podium zamyka partia PSL-Koalicja Polska. Formacja Władysława Kosiniaka-Kamysza i Pawła Kukiza uzyskała 13,4 proc. ankietowanych.

W nowym Sejmie znalazłyby się też Konfederacja i Lewica. W sondażu chęć zagłosowania na Lewicę (SLD+Wiosna+Razem) deklaruje 8,1 proc., a na Konfederację Wolność i Niepodległość 6 proc. badanych. Pozostałe 8,2 proc. wybrało odpowiedź „Nie wiem”.

REKLAMA

Z badania IBRiS dla „WP” wynika, iż gdyby wybory odbyły się w ostatnią niedzielę, do urn stawiłoby się co najmniej 47, 3 proc. Polaków. 15,3 proc. ankietowanych uczestników wskazało na odpowiedź „raczej tak”.

Kolejne 18,2 proc. osób na pewno nie poszłoby oddać głosu, a „raczej nie” stanowi 16,7 proc. ankietowanych. Natomiast 2,6 proc. badanych nie potrafiło udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

REKLAMA

Sondaż przeprowadzono w dniach 22-23 maja przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych na próbie 1100 Polaków metodą telefonicznych oraz standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA