Sondaż wewnętrzny PiS-u. Partia rządząca bliska większości
fot. Silar / Mateusz Włodarczyk | CC BY-SA 4.0

Spora część Polaków jest niemal całkowicie przekonana, że w najbliższych wyborach zwycięży partia Jarosława Kaczyńskiego – takiego zdania jest 40% badanych. Co czwarty z ankietowanych uważa, że wygra Koalicja Obywatelska.

Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”, 40% ankietowanych jest zdania, że wybory wygra Zjednoczona Prawica. Następnie 26% badanych wskazało na Koalicję Obywatelską.

Zaledwie 4% badanych wyraziło przekonanie, że ich zdaniem w wyborach wygra Trzecia Droga, czyli Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe. 3% wskazało na Konfederację, natomiast zaledwie 1% na Lewicę.

W środowym wydaniu „Super Expressu” opublikowano również dokładniejsze wyniki przeprowadzonego badania. Okazuje się, że 93% sympatyków PiS-u jest przekonanych, że partia nadal będzie rządzić, natomiast 79% zwolenników KO wierzy, że Donald Tusk wróci do władzy.

Badania zostały przeprowadzone z myślą o tegorocznych wyborach samorządowych i odbyły się w dniach 16-18. Instytut Badań Pollster zadawał tematyczne pytania wybranej grupie 1024 Polaków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę