REKLAMA

anturium
fot. screen Youtube / Plant Tips

Anturium to kwiat o charakterystycznym wyglądzie – jego czerwone kwiaty i zielone liście wspaniale dekorują nasze wnętrza. Kluczowe jest jednak, by znać główne zasady dbania o ten okaz i stosować się do nich. Odżywkę do anturium zrobisz ekspresowo w domu. Dodaj do wody tylko 1 produkt, a sadzonka wyładnieje, natomiast nowe kwiaty będę pojawiać się codziennie.

REKLAMA

Marzysz o ślicznym i zdrowym anturium, które kwitnie przez wszystkie miesiące w roku? Musisz odpowiednio pielęgnować tę roślinę. Najważniejsze, by mieć w małym paluszki podstawowe zasady pielęgnacji. Oprócz tego warto od czasu do czasu zafundować anturium domową odżywkę, która zaopatrzy korzenie, liście i kwiaty w pożądane substancje pokarmowe. Dlatego warto wrzucić do wody 1 produkt.

Anturium – stanowisko i ziemia

Roślinę postaw w miejscu, gdzie panuje wilgotne powietrza i pada rozproszone światło, natomiast temperatura w czasie dnia wynosi ok. 20-25°C. Sadzonki nie narażaj na przeciągi. Najlepsza będzie dość żyzna, luźna gleba o odczynie pH 4,5-5,5.

REKLAMA

Ten nawóz postawi anturium na nogi

Anturium należy zapewnić odpowiednie stanowisko, żyzną ziemię i regularnie go podlewać. Nieocenione są też wspomagacze będące źródłem substancji potrzebnych roślinie do wzrostu. Gdy sadzonka je dostanie, wtedy jej liście nabiorą połysku, a kwiaty będą cieszyć twoje oczy przez cały rok. Ponadto anturium zostanie lepiej zabezpieczone przed szkodnikami i chorobami. Cenny preparat przygotujesz samodzielnie w domu. Odmierz litr wody i dodaj do niej 1 łyżkę drożdży piwnych. Powstałą mieszanką podlewaj roślinę raz na 14 dni.

REKLAMA