wycierać zlew
fot. Pixabay

Kamień, który osadza się w łazience czy kuchni, nie wygląda zbyt estetycznie. Jeśli masz w domu kominek, to spróbuj użyć powstającego w nim popiołu drzewnego do mycia umywalki bądź zlewu. Powierzchnia tych elementów będzie wprost lśnić, a Ty w bardzo ekonomiczny i pożyteczny sposób spożytkujesz odpad ze spalania drewna.

Popiołu wcale nie trzeba wyrzucać do śmietnika. Ma wiele właściwości i w związku z tym może być stosowany na różne sposoby. Ma wysokie pH, jest źródłem wapnia i potasu. Popiół użyty do mycia zlewu działa cuda!

Każdy wie, że kamień, który powstaje na zlewach czy umywalkach, potrafi być na prawdę uciążliwy. Wszystko przez twardą wodę w kranie. W takiej znajduje się mnóstwo minerałów, m.in. chlorki, azotany, tlenek magnezu i tlenek wapnia. Gdy następuje utlenienie dwutlenku węgla, z cieczy powstaje węglan wapnia – to jest właśnie kamień. Specyficzny z niego osad tworzy się zazwyczaj w okolicy kranu i pogarsza wygląd nawet najperfekcyjniej wyczyszczonego zlewu. Stosując popiół, można w prosty sposób zapobiec tej zagwozdce i spowodować, że po kamieniu nie będzie śladu, a zlew czy umywalka będą jak nowe.

Jak umyć zlew przy pomocy popiołu drzewnego?

Aby użyć popiołu do mycia umywalki, nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać. Po prostu nabierz popiół na ściereczkę i starannie wyczyść umywalkę lub zlew. Przecieraj wszelkie zakątki i inne trudno dostępne obszary. Potem wszystko spłucz i osusz zlew. Jeśli dałeś z siebie wszystko i nie przeoczyłeś żadnego etapu, to po kamieniu nie powinno być już śladu.

Czytaj też: Przetrzyj tym szklane półki w lodówce. Wszelkie rysy znikną


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę