REKLAMA

kran
fot. screen Youtube / Советы для дома

O tym, jak usunąć kamień z armatury łazienkowej pisaliśmy już wielokrotnie. Ale czy wszystkie te sposoby są tak dobre, jak ten dzisiejszy? Sięganie po ostrą chemię, żrące preparaty czy mleczko do czyszczenia wcale nie jest idealnym pomysłem. A pucowanie kranu starą szczoteczką do zębów lub nanoszenie specyfiku na kilkanaście godzin i czekanie, aż rozbije kamień, nie należy do najprzyjemniejszych czynności. O wszystkich tych patentach na razie zapomnij i wypróbuj coś nowego, co jest zdecydowanie łatwiejsze, skuteczniejsze i tańsze. Jak pozbyć się osadu z armatury łazienkowej? Chwyć za 3 produkty, które w okamgnieniu rozwarstwią nawet najtrwalsze zabrudzenia.

REKLAMA

Kamień jest bez szans. Armatura łazienkowa będzie jak nowa

Domowy specyfik do usuwania kamienia i innych zabrudzeń bije na głowę drogie środki ze sklepu, które przeważnie są naładowane chemią. Przyszykuj jedynie 3 składniki, które na 99% masz już w domu. To ekonomiczny patent bez szorowania i wdychania szkodliwych oparów.

Jak zrobić 3-składnikowy preparat do czyszczenia armatury łazienkowej?

Połącz ze sobą:
»2 łyżki płynu do mycia naczyń,
»2 łyżki kwasku cytrynowego,
»250 ml białego octu.

REKLAMA

Następnie mieszankę przelej do butelki z dozownikiem, zakręć i porządnie nią wstrząśnij, by utworzyła się piana. Preparatem starannie spryskaj kran, nie pomijając trudnych obszarów, w których kumulują się złogi. Potem na kran umieść czystą szmatkę z mikrofibry i raz jeszcze porządnie skrop instalację. Odczekaj pół godziny, by preparat nie wysechł. Później szmatką przetrzyj baterię. Twardy osad przegra walkę i zejdzie bez wysiłku.

Czytaj też: Posyp tym wycieraczkę, by szybko ją wyczyścić. Fenomenalny efekt za niecałe 2 zł

REKLAMA

REKLAMA