REKLAMA

Poszukiwany
Fot. Policja Gdynia

Policjanci z Gdyni rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, którzy namówił przez telefon kobietę do podania mu kodu BLIK, dzięki czemu wypłacić z jej konta blisko 2 tysiące złotych. Mundurowi opublikowali jego wizerunek i proszą o pomoc w identyfikacji.

REKLAMA

Czynności w sprawie oszustwa, do którego doszło 22 sierpnia prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni – Śródmieściu. Sprawca postanowił wykorzystać metodę spoofingu telefonicznego i zadzwonił do wybranej przez siebie ofiary.

Sprytny oszust skontaktował się z pokrzywdzoną i przedstawił się jako pracownik jednego z banków. Wyjaśnił jej, że pod pretekstem ochrony środków na koncie musi mu podać kod BLIK, generowany w aplikacji bankowej.

REKLAMA

Korzystając z niewiedzy pokrzywdzonej, mężczyzna wypłacił z bankomatu przy ulicy Waszyngtona 1900 złotych. Analiza zabezpieczonego monitoringu pozwoliła ustalić, że związek ze sprawą może mieć człowiek, którego wizerunek opublikowano na stronie internetowej policji.

Mężczyzna ma około 20 lat. Jak widzimy na zdjęciu, w dniu zdarzenia miał na sobie czarną czapkę z daszkiem znanej marki, koszulkę, czarne, krótkie spodenki, ciemne buty i saszetkę przewieszoną przez ramię.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA