rolety
fot. screen Youtube / Take Look

Domowe porządki składają się z kilku etapów. Jeżeli pragniesz, aby Twój dom lśnił czystością, powinieneś dobrze się do nich przyłożyć. Sprzątanie w łazience, pokoju, kuchni, mycie okien i posadzki – to cały domowy rozkład. Nie można też pominąć rolet, które wciąż muszą być czyste, aby nie popsuć efektu. Sprawdź, jak pielęgnować rolety materiałowe.

Zrobiłeś już porządek w całym mieszkaniu, ale odnosisz wrażenie, że coś Ci umknęło? Zwróć uwagę na rolety! Łatwo o nich zapomnieć, a zabrudzone albo niestarannie umyte oszpecają czyste okna. Często bowiem na roletach materiałowych kumuluje się osad i kurz, a także owady. Oto użyteczny sposób na mycie brudnych rolet.

Czyszczenie rolet materiałowych krok po kroku

W trakcie domowych porządków nie chcemy, aby coś umknęło naszej uwadze. Kurz czy inne zabrudzenia mogą gromadzić się wszędzie – także na roletach. Z tego powodu powinniśmy je czasami wyczyścić, tylko jak to zrobić bezpiecznie?

O wrzucaniu ich do pralki w ogóle nie ma mowy! Rolety umyj przy użyciu ściereczki – po prostu strzep nią kurz. Solidniejsze zabrudzenia najlepiej usuń preparatem czyszczącym domowej roboty. Z naszą recepturą, będzie to banalnie proste, a zabrudzenia z materiału zejdą prędzej, niż się spodziewasz!

Jak zrobić domowy preparat czyszczący?

Stworzysz go z zaledwie 3 składników. Będziesz potrzebować 1 szklanki proszku do prania, 1 szklanki płynu do naczyń i 2 szklanek wody. Wszystko połącz w naczyniu i dokładnie wymieszaj. Powinieneś uzyskać środek o jednolitej teksturze. Teraz możesz przystąpić do mycia brudnych rolet. Sięgnij po gąbkę i zwilż ją w naczyniu. Następnie lekko przecieraj zaplamiony materiał i czekaj, aż wyschnie. To wszystko. Prawda, że proste?

Inny sposób na czyszczenie rolet

Połącz wodę z octem w proporcji 1:1. Stosuj identycznie jak powyższy preparat. Jedyne co może Ci przeszkadzać to zapach. Warto sprawdzić na niewielkim fragmencie rolety, czy po użyciu środka nie nastąpi odbarwienie się materiału.

Czytaj też: Wyczyść tą chusteczką sedes. Toaleta będzie lśnić czystością


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę