sedes w łazience
fot. Pexels

Czyszczenie toalety to jedna z najbardziej znienawidzonych przez nas domowych czynności. Aby nie było ono utrapieniem, a przyjemnością możesz wypróbować ciekawy sposób na mycie tego elementu. Przydadzą Ci się jedynie chusteczki. Ten trik zdezorganizuje twoje mniemanie o sprzątaniu. Musisz wypróbować.

Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup bębnowych suszarek do ubrań. Do tego urządzenia przeznaczone są specjalne chusteczki, dzięki którym ciuchy ładniej pachną i nie elektryzują się. W dodatku chusteczki zmiękczają materiały, zmniejszają ilość zagnieceń i sprawiają, że ubrania lepiej się prasuje. Mało tego, sprawdzają się znakomicie również w trakcie czyszczenia toalety.

Jak wygląda czyszczenie sedesu chusteczkami do suszarki?

Na muszli z łatwością gromadzą się zanieczyszczenia oraz włosy. Gdy chcesz się ich pozbyć wilgotną szmatką, to one zwykle rozchodzą się po sedesie i wszystko wygląda jeszcze okropniej. Co zrobić w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzą chusteczki do suszarki. Doskonale wychwytują kurz i inne drobinki czy kłaczki. Zanieczyszczenia dokładnie do nich lgną i nie unoszą się w powietrze.

Takie chusteczki świetnie czyszczą deskę sedesową, całą muszlę i spłuczkę. To innowacyjny sposób sprzątania, przy którym nie trzeba stosować wody. Wypróbuj go w swoim domu, nawet jeśli nie masz suszarki bębnowej. Pachnące chusteczki to jedyna rzecz, której potrzebujesz.

Chusteczki do suszarki domowej roboty

Po chusteczki do suszarki wcale nie musisz iść do sklepu. Zrób je własnoręcznie w domu. Te sklepowe są jednorazowe, a Ty możesz stworzyć chusteczki częstokrotnego użytku. To ekologiczne rozwiązanie. Zaopatrz się w ściereczki gąbczaste, potnij je na małe kwadraty bądź prostokąty i umieść w jakimś pojemniku.

Potem do pół litra wody dodaj nakrętkę dowolnego płynu do płukania tkanin, wszystko wymieszaj i zalej preparatem szmatki w pudełku. Daj im dobrze nasiąknąć aromatycznym roztworem. Pojemnik ulokuj w pobliżu suszarki i ściereczkę za każdym razem wrzucaj do odzieży przeznaczonej do wysuszenia. Wcześniej starannie odciśnij ją z nadmiaru płynu. Po zakończeniu suszenia ponownie włóż ją do specyfiku.

Czytaj też: Żelazko nie będzie więcej brudzić ubrań. Wystarczy 1 trik


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę