Strona głównaWiadomościNapad na kantor w Łodzi. Policja zatrzymała obcokrajowca

Napad na kantor w Łodzi. Policja zatrzymała obcokrajowca

Kolumbijczyk napadł na kantor
Kolumbijczyk został zatrzymany jeszcze tego samego dnia | fot. KWP w Łodzi

Ponad 200 tys. złotych ukradł 22-letni obywatel Kolumbii, który napadł na kantor wymiany walut przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Tuż po zuchwałej kradzieży z użyciem przedmiotu przypominającego broń policjanci rozpoczęli poszukiwania Latynosa. Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia.

REKLAMA

Przyjechał tutaj do pracy, a potem postanowił zacząć „żyć szybciej”. Szybko żył przez jakieś kilka godzin, a teraz przyjdzie mu za to zapłacić. Za napad rozbójniczy grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w centrum Łodzi w piątek, 19 czerwca, w godzinach porannych. Do kantoru wymiany walut wszedł mężczyzna, który w ręku trzymał przedmiot przypominający broń, którym sterroryzował kasjerkę.

„Grożąc pracownicy, zażądał wydania pieniędzy. Kobieta, obawiając się o swoje bezpieczeństwo, przekazała mu gotówkę w różnych walutach o łącznej wartości przekraczającej 200 tysięcy złotych. Sprawca po rabunku oddalił się z miejsca zdarzenia. Przedmiot, którym posługiwał się mężczyzna został odnaleziony w pobliskiej okolicy i zabezpieczony do dalszych badań. Wstępne ustalenia potwierdziły, że jest to broń gazowa” – przekazała kom. Edyta Machnik z łódzkiej policji.

REKLAMA

Napad na kantor w centrum Łodzi. Zatrzymano 22-letniego Kolumbijczyka

Po zgłoszeniu napadu policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy napadu. W pościg zaangażowano funkcjonariuszy z Łodzi, Zgierza i Piotrkowa Trybunalskiego.

„Dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu oraz intensywnej pracy operacyjnej policjanci szybko ustalili miejsce pobytu podejrzewanego. Jeszcze tego samego dnia, około godziny 19.00, mężczyzna został zatrzymany na terenie jednego z hoteli w Piotrkowie Trybunalskim” – poinformowała policjantka.

Zatrzymany mężczyzna to obcokrajowiec – 22-letni obywatel Kolumbii. Do czasu schwytania go przez służby mężczyzna zdołał wydać część pieniędzy, ale – jak wskazuje kom. Machnik – większość skradzionej gotówki została odzyskana.

REKLAMA

W niedzielę, 21 czerwca, 22-letni Kolumbijczyk usłyszał zarzut rozboju. Prokurator złożył wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Za napad rozbójniczy cudzoziemcowi grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policja w Łodzi / łódzka policja

Zobacz również
REKLAMA
REKLAMA