Napad
Fot. Facebook | Miejski Reporter

W ostatnią niedzielę do jednego ze sklepów sieci Żabka w Kobyłce pod Warszawą wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy grozili ekspedientce i chcieli dokonać rabunku. Do sieci trafił filmik, na którym widać jak właściciel rzuca się na jednego ze złodziei.

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę około godziny 23:30, czyli około pół godziny przed zamknięciem. Wideo z akcji zostało opublikowane na profilu Miejski Reporter. Widać na nim, jak dwóch mężczyzn wchodzi do sklepu i podchodzi do ekspedientki, która myła podłogę.

Jeden z nich pilnował kobiety, a drugi wskoczył za sklepową ladę, aby otworzyć kasę. Nagle zza rogu pojawił się właściciel sklepu i zaczął bić złodzieja. W pewnym momencie można było zauważyć, że w ręce trzymał nóż.

Pierwszy z napastników początkowo próbował bronić swojego wspólnika, podchodząc do kasy z atrapą broni. Ostatecznie jednak zbiegł z miejsca zdarzenia. Drugi złodziej po chwili zrobił to samo – udało mu się uciec spod ciosów właściciela sklepu.

– W trakcie tego brutalnego napadu, jeden z napastników został dźgnięty nożem przez właściciela sklepu, który był na zapleczu. Ranny napastnik jeszcze przez kilkaset metrów biegł zanim upadł na chodnik na ulicy Warszawskiej. Mimo reanimacji zmarł. Na miejscu przez wiele godzin pracowała policja pod nadzorem prokuratora. W akcji brało udział od 20-30 radiowozów – opisywał w niedzielę całe wydarzenie Miejski Reporter na swoim profilu na Facebooku.

Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznych narzędzi. Za ten czyn zatrzymanemu we wtorek mężczyźnie mogą grozić 3 lata więzienia. Właściciela sklepu przesłuchano w charakterze świadka. Prokuratura będzie badać, czy nie przekroczył on granic obrony koniecznej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę