Nastolatkowie sprawcami zbiorowego gwałtu na dziecku. Najmłodszy ma 15 lat

Gwałt zbiorowy na dziecku w Szwecji. Sprawcy to nastolatkowie
fot. Pixabay

W jednej z dzielnic Malmo w Szwecji doszło do zbiorowego gwałtu na dziewczynce poniżej 15 roku życia. Sprawcy to grupa nastolatków poniżej 18 roku życia. Według doniesień szwedzkich mediów, jeden z napastników miał nie tylko skrzywdzić dziewczynkę, ale także rejestrować horror telefonem komórkowym. Policja nie podaje narodowości sprawców.

REKLAMA

W rozmowie ze szwedzkimi mediami prokurator Caroline Carlquist nie zdecydowała się na ujawnienie dokładnego wieku dziewczynki. Wiadomo tylko, że to osoba, która nie ukończyła 15 roku życia. Lokalne media piszą wprost – to był zbiorowy gwałt na dziecku.

Zobacz też: Szwecja. 12-letnia Polka zastrzelona z broni automatycznej. Zapadł wyrok

REKLAMA

Sprawców również można uznać za dzieci, choć to już roślejsi nastolatkowie – jeden ma 15 a drugi 17 lat. Tylko ich szwedzka policja zdołała do tej pory złapać.

Szwecja. Dwóch nastolatków zatrzymanych za gwałt zbiorowy na dziecku. Jeden ze sprawców nagrywał horror telefonem

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, w dzielnicy Nydala w Malmo. Dziewczynka przebywająca na świeżym powietrzu została nagle zaatakowana przez grupę agresywnych i niewyżytych nastolatków. Nieznani sprawcy po kolei wykorzystywali dziecko seksualnie. Jeden z nich miał nagrać całe zajęcie telefonem komórkowym – poinformowali reporterzy „TV4 Nyheterna”. Informację tę potwierdziła szwedzka prokuratura.

REKLAMA

Zobacz też: 789 gwałtów zbiorowych w ciągu roku. Szokujące dane z kraju UE!

W nocy z soboty na niedzielę ruszyło dochodzenie. W miejscu, w którym doszło do horroru nieletniej dziewczynki, zaroiły się od służb, które badały teren, poszukując dowodów i śladów. W akcji wzięły też udział psy tropiące.

REKLAMA

Policja nie chciała komentować sprawy.

W poniedziałek szwedzka prokuratura poinformowało o aresztowaniu dwóch podejrzanych. To nastolatkowie w wieku 15 i 17 lat. Poza ich wiekiem nie podano żadnych informacji o ich tożsamości. Policja jest w trakcie poszukiwań jeszcze jednego, trzeciego napastnika.

Podziel się: