Naturalna bomba dla roślin
Pixabay

Naturalna bomba dla roślin, o której musi dowiedzieć się każdy domowy ogrodnik. Wspaniały nawóz sprawi, że rośliny będą zdrowe i dobrze odżywione. Sprawdź koniecznie co trzeba zrobić.

Naturalne nawozy przygotowane samodzielnie mogą wpływać równie dobrze i skutecznie tak jak te chemiczne. Dzięki nim możemy zaoszczędzić kilka złotych, a w dodatku rośliny doniczkowe odwdzięczą się nam pięknym i zdrowym wyglądem. Co trzeba zrobić? Okazuje się, że wystarczy wsypać pewien produkt do doniczki.

Naturalna bomba dla roślin. Będą rosły jak na drożdżach

Aby rośliny doniczkowe rozwijały się zdrowo i rosły bardzo szybko wystarczy zastosować patent z wykorzystaniem skorupek po jajkach. To świetny, a w dodatku błyskawiczny i naturalny nawóz. Skorupki jajek zawierają duże ilości wapnia, a to może pomóc w wzmocnieniu roślin i poprawieniu jakości gleby. Jak przygotować nawóz ze skorupek jaj?

Najpierw umyj skorupki jajek i osusz je ręcznikiem papierowym, następnie zmiel je w młynku do kawy lub rozdrobnij tłuczkiem, aż uzyskasz drobny proszek. Gotowy proszek ze skorupek jajek wsyp do doniczki z ziemią podczas sadzenia roślin lub rozsiej po powierzchni ziemi i lekko wbij w glebę. Możesz także przygotować roztwór. W tym celu wystarczy rozpuścić proszek w wodzie i podlewać nim rośliny.

Sprawdź też jak pozbyć się mrówek z ogrodu, przeczytasz o tym tutaj.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę