Nauczyciel uderzył 9-latkę metalową ekierką. Doznała uszkodzenia czaszki
fot. Pixabay

9-letnie dziewczynka została uderzona przez nauczyciela metalową ekierką w głowę. Doszło do urazu. Lekarz uznał obrażenia za niegroźne, ale prawda była przerażająca. Dziewczynka doznała poważnego uszkodzenia czaszki! Aby ją ratować potrzebna była skomplikowana operacja. 9-latka musiała przejść trepanację czaszki, aby usunąć pozostałe po uderzeniu odłamki kości. To nie koniec wstrząsającej historii…

Do zdarzenia doszło w chińskiej szkole podstawowej, w prowincji Huan. Znane nam z czasów PRL-u kary cielesne w szkołach najwyraźniej funkcjonują w Chinach do dzisiaj. O tym, jak może to być niebezpieczne dla zdrowia (a nawet życia!) uczniów, przekonała się 9-letnia dziewczynka.

Przerażająca sytuacja miała miejsce w czasie zajęć pozalekcyjnych. Z bliżej nieznanego powodu nauczyciel postanowił ukarać jednego z uczniów, uderzając go w głowę metalową ekierką. Nie trafi i przez przypadek wyprowadził potężny cios przedmiotem w głowę dziewczynki. Abstrachując od brutalnych metod wychowawczych belfra, poważnie nadużył on siły. Po uderzeniu przedmiotem w głowie 9-latki powstała dziura głęboka na 5 centymetrów – przekazał portal „RMF24”.

Nauczyciel zdzielił 9-letnią dziewczynkę metalową ekierką. Uczennica przeszła skomplikowaną operację czaszki!

Polała się krew. Nauczyciel wysłał dziewczynkę do szkolnego lekarza, ale ten stwierdził, że jej obrażenia są niegroźne – polecił zszyć ranę. Na szczęście w szkole nie było ku temu warunków i dziewczynka musiała jechać do szpitala. Tam okazało się, że doszło do poważnego uszkodzenia czaszki.

Nie od razu, bo rodzice 9-latki, którzy przywieźli ją na miejsce, musieli błagać o to, aby została przyjęta od razu. Jej przypadek tylko z pozoru nie był pilny. W końcu jednak przeprowadzono badania i wydano diagnozę. Czaszka dziewczynki było mocno pogruchotana. Lekarze dopatrzyli się odłamków kości, które pozostały w głowie 9-latki. Dziewczynka musiała przejść pilną operację trepanacji czaszki, której celem było usunięcie odłamków czaszki z wnętrza jej główki.

Skomplikowana operacja trwała aż 5 godzin. Nie wiadomo, czy się udała i czy atak nauczyciela będzie miał dla niej jeszcze większe konsekwencje. 9-latka od 6 września przebywa na oddziale intensywnej terapii medycznej – podaje „RMF24”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę