Nawóz z kuchennego odpadu działa na anturium jak steryd. Kosztuje tyle, co nic

anturium
fot. screen Youtube / Ugaoo

Anturium od wielu lat ma rzeszę fanów na całym świecie, wszystko z uwagi na specyficzny kształt i barwę. Roślina nadaje charakteru wielu wnętrzom, a nam przywodzi na myśl wakacje w tropikach. Jeśli zależy Ci na tym, aby anturium kwitło przed długi czas, musisz je właściwie pielęgnować. Zrób w domu nawóz za półdarmo.

REKLAMA

Anturium nie kwitnie. Oto przyczyny

Przyczyn może być mnóstwo. Gdy poznasz je wszystkie, wtedy łatwiej będzie Ci zidentyfikować problem. Najczęstszymi siłami sprawczymi są:
-przeciągi;
-nadmierne nawożenie;
-niska temperatura;
-niewystarczający dostęp do światła;
-brak okresu spoczynku;
-niesystematyczne podlewanie.

Warto wdrażać zmiany sukcesywnie, czyli przenieść doniczkę z rośliną w miejsce jasne i ciepłe, a potem ją kontrolować. Dopiero później można stopniowo zwiększać podlewanie.

REKLAMA

Nawóz dla anturium za bezcen

Nawóz dla tej rośliny zrobisz z łatwością i to przy pomocy 1 produktu, który przeważnie trafia do kosza. Chodzi o skórkę z banana, która jest źródłem cennych substancji tj. wapń, potas, magnez, sód i fosfor. W związku z tym pamiętaj, aby po zjedzeniu owocu zachować skórkę. Wystarczy ją posiekać, a potem przełożyć do słoika. Skórkę należy zalać ciepłą wodą (1 litr) i dodać do niej miód (1 łyżeczkę). Podczas robienia tej odżywki ważną rolę odgrywa czas. Odżywkę solidnie wymieszaj i odłóż na 12 godzin, a później zakwaś sokiem z cytryny (pół łyżeczki). Ostatni ze składników sprawi, że nawóz będzie sprawniej przyswajany przez roślinę. Teraz mieszankę przecedź. Podlewaj nią anturium dwa razy w miesiącu.

Witaminowa bomba dla anturium

Suplementacja jest czasami wskazana nie tylko dla ludzi, ale także dla kwiatów doniczkowych. Jeśli tanim kosztem chcesz wspomóc roślinę, to przygotuj witaminowy preparat. Do 1 litra wody wrzuć kapsułkę musującą witaminy C (1000 mg) i poczekaj, aż się rozpuści. Specyfikiem podlewaj anturium raz w miesiącu. Efekt będzie uderzający.

Czytaj też: Zrób to z fikusem benjamina, a przestanie gubić liście. Ekstra patent

REKLAMA

Udostępnij: