REKLAMA

Fot.Facebook.com//officialnergal

Lider zespołu „Behemoth” Adam Nergal Darski oświadczył w wywiadzie dla „Krytyki Politycznej”, że w następnych wyborach będzie głosował na partię Szymona Hołowni.

REKLAMA

Jak ocenił Nergal , „polskie społeczeństwo stało się zakładnikiem fanatyków religijnych, którzy nigdy tak naprawdę z nikim nie chcieli pokojowo rozmawiać”. Zdaniem muzyka nadzieję na zmianę tej sytuacji daje Polska 2050 Szymona Hołowni.

– Uważam, że Szymon Hołownia idzie jak burza po swoje i jest obecnie jednym z najlepiej przygotowanych merytorycznie polityków w Polsce, który mówi całkiem mądre rzeczy, prosto z głowy i serca, nie czyta z kartki. Takiego chrześcijańskiego oratora szanuję, mimo ideologicznych różnic – powiedział Nergal.

REKLAMA

Na pytanie, czy Szymon Hołownia ma jego głos, wokalista odparł: – Tak, zaraz obok Rafała Trzaskowskiego.

– Wierzę w szczerość jego postulatów, kiedy mówi chociażby o konieczności rozdziału państwa od Kościoła. Słyszę, że jako zatwardziały katolik nie zgadza się z aborcją, ale jednocześnie chce, by o prawach reprodukcyjnych decydowali obywatele i obywatelki. Dla mnie to znak, że ktoś z drugiej strony barykady przynajmniej stara się mówić ludzkim głosem – podkreślił Darski.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA