myć naczynia
fot. screen Youtube / DOST-ITDI

Porządki w domu nie muszą być katorgą. Jeśli dysponujemy dobrymi środkami czyszczącymi, to cała praca pójdzie jak z płatka. Gotowe chemikalia dostępne w sklepach nie należą do najtańszych, a poza tym czasami zawodzą. Warto zarezerwować sobie kilka chwil i stworzyć domowej roboty mleczko do czyszczenia. Jak się za to zabrać?

Patent na domowy detergent

Jeśli Twoje sztućce straciły blask, to możesz je odnowić przy pomocy kwasku cytrynowego i sody oczyszczonej. Oba składniki wymieszaj ze sobą, dodając niewielką ilość wody. Nanieś powstałą papkę na widelce czy łyżki, a potem spłucz. Zacieki znikną, jak ręką odjął.

Sam bez żadnego problemu możesz sporządzić także mleczko do czyszczenia. Upora się nawet z najcięższym brudem na kuchence gazowej. Sprawdź, jak stworzyć miksturę eliminującą brud.

Przygotowanie domowego mleczka nie sprawi Ci najmniejszych kłopotów. Po wszystkie niezbędne produkty udaj się do kuchni. Potrzebujesz: octu spirytusowego, skorupek po jajkach, wody, sody oczyszczonej oraz płynu do mycia naczyń.

Skorupki przełóż do blendera, dodaj 100 ml wody, 100 ml octu i tyle samo płynu do naczyń. Wsyp jeszcze 2 łyżki sody i wszystko rozdrabniaj na masę o gładkiej teksturze, a potem przelej ją do pojemniczka (np. po zużytym płynie do naczyń).

Domowe mleczko jest gotowe. Nie straszne mu trwałe zabrudzenia. Nadaje się do mycia przypalonych naczyń, a także stalowych rzeczy.

Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić kubki z osadu po kawie czy herbacie, koniecznie zajrzyj do tego artykułu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę