otwieranie butelki wina bez korkociągu
fot. screen Youtube / Yahoo

Chcesz otworzyć wino, a nie masz pod ręką korkociągu? Nic nie szkodzi. Zamiast tego specjalnego przyrządu możesz użyć szczoteczki do zębów, kluczy, a nawet buta! Z otwarciem butelki wina nie będziesz mieć żadnego problemu.

Pamiętaj, aby poniższe metody stosować w bezpiecznym miejscu. Radzimy też, aby nie otwierać butelki w pobliżu jasnych elementów wyposażenia domu, tj.: fotel, kanapa, dywan albo obok innych osób.

Czym otworzyć butelkę z winem bez korkociągu?

Śrubokręt
Jeżeli nie masz korkociągu, ale za to w garażu masz śrubokręt, to użyj go do otwarcia butelki z winem. Ostrożnie wkręcaj ten przyrząd w korek, podobnie jak korkociąg. Potem delikatnie pociągnij – korek nie będzie stawiał oporu.

Pilnik do paznokci
Pilnik z ostrym czubkiem wbij w korek i pomału wyciągaj.

Klucz
Nie masz pod ręką korkociągu, śrubokrętu ani pilnika do paznokci? Sięgnij po klucz z ostrą końcówką, bo tylko taki wbijesz w korek.

But
Otwieranie wina butem wielu osobom wydaje się śmieszne, ale patent ten naprawdę działa. Istnieje jeden warunek – but musi mieć twardy obcas. I wcale nie trzeba wbijać go w korek, wystarczy użyć siły. Dno butelki włóż do buta (w miejsce na piętę) i zacznij stukać obcasem o ścianę w celu wypchnięcia korka. Gdy już to zrobisz, weź kombinerki, a potem chwyć nimi korek i szarpnij do góry.

Książka z twardą okładką
Przyłóż ją do ściany i zacznij uderzać o nią dnem od butelki, uważając, by jej nie uszkodzić. Dzięki temu szybciej odeprzesz korek do góry, a potem będziesz go mógł wyciągnąć ręką.

Wieszak na ubrania
Ostre, łukowate zakończenie wieszaka wkręć w korek. Musisz liczyć się z tym, że Twój wieszak zostanie zniszczony.

Szczoteczka do zębów
Jeśli nie masz pod ręką nic ostrego, co mógłbyś wbić w korek, to sięgnij po szczoteczkę do zębów. Spróbuj przy jej pomocy ostrożnie wcisnąć korek do wnętrza butelki.Czytaj też: Żelazko pozostawia ślady na ubraniach? Potrzyj je tym, a znikną na zawsze


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę