Znajomi mężczyzny twierdzą, że nie potrafią wyjaśnić, dlaczego Valentin Bulich zignorował protokoły bezpieczeństwa i zamknął się w klatce z niedźwiedziem brunatnym, który poturbował go na śmierć.

Valentin Bulich był pracownikiem Wielkiego Moskiewskiego Cyrku Państwowego. Mężczyzna zmarł z powodu zerwania skóry głowy przez niedźwiedzia brunatnego.

Menadżerowie cyrku Valentin Bulich twierdzą, że mężczyzna „naruszył wszystkie zasady bezpieczeństwa”, wchodząc do klatki i zamykając się w niej ze zwierzęciem. Niedźwiedź brunatny od razu przystąpił do ataku na mężczyznę. Odniósł wiele poważnych ran, zanim koledzy zdołali go wyciągnąć z klatki.

-Pracownicy cyrku próbowali ratować życie ofiary, ale bezskutecznie – oświadczył cyrk.

– W stanie krytycznym został zabrany do Państwowego Szpitala Klinicznego im. Winogradowa, gdzie zmarł z powodu odniesionych ran – poinformowano.

Cyrk oświadczył, że 28-latek dopuścił się „rażącego naruszenia zasad bezpieczeństwa”, wchodząc do klatki dla niedźwiedzi w dzień wolny dla wykonawców.

Sąsiedzi relacjonowali, że Bulich był pracowity i oddany swojej pracy.

– Znamy go tylko z pozytywnej strony – nie pił i nie palił, był spokojny, był zrównoważonym, życzliwym młodym człowiekiem – powiedział jeden z sąsiadów.

Śledczy twierdzą, że „z jakiegoś powodu mężczyzna umyślnie naruszył wszystkie zasady bezpieczeństwa” – informuje dziennik Moskiewski Komsomolec.

– Valentin zamknął klatkę od wewnątrz.Nie miał szans na przeżycie , niedźwiedź zerwał mu skórę głowy – dodał.

Cyrk ma w posiadaniu trzy rosyjskie niedźwiedzie, które występują na scenach z rodziną Aleksandrowów. Imię niedźwiedzia nie zostało ujawnione.

– Niedźwiedź nie zostanie uśpiony z powodu tego incydentu – powiedział cyrk.

Całkiem niedawno działacze na rzecz praw zwierząt w Rosji wyrazili swoje zaniepokojenie serią incydentów z udziałem zwierząt cyrkowych.

Irina Novozhilova z grupy praw zwierząt VITA powiedziała, że „żadne warunki w cyrku nie będą humanitarne z jednego prostego powodu.Trening idzie w parze z okrucieństwem. Cyrki są zawsze okrutne bez granic, a cyrki ze zwierzętami powinny być zakazane”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna