Koleje Dolnośląskie
Fot. Creative Commons

Jeden z pasażerów Kolei Dolnośląskich jechał bez ważnego biletu i pomimo próśb konduktorki, nie chciał wysiąść z pojazdu. Współpasażerowie postanowili zareagować i wyrzucili go z wagonu. Mogło się to skończyć tragicznie.

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę. O godzinie 18:55 wyruszył pociąg Kolei Dolnośląskich z Wrocławia Głównego do Lubina. Portal e-legnickie.pl opisuje, że jeden z pasażerów podczas kontroli nie miał ważnego biletu.

Świadkowie opowiadali, że konduktorka kilkukrotnie zaznaczała pasażerowi, że pociąg nie pojedzie, jeśli w środku będzie się znajdować osoba bez biletu. Taka zasada jest odgórnie narzucona w zasadach przewozów Kolei Dolnośląskich.

– Mężczyzna nie awanturował się, ale z pociągu wysiąść nie chciał. Wtedy zniecierpliwieni pasażerowie chwycili go i wyrzucili go z pociągu na peron. Do dziś słyszę odgłos tego uderzenia głową o beton – relacjonuje jedna z pasażerek w rozmowie z portalem e-legnickie.pl

Rozpoczęło się w tej sprawie postępowanie wyjaśniające, które ma ustalić dokładny przebieg zdarzenia. – Do czasu jego zakończenia nie mogę podać żadnych konkretnych informacji, poza potwierdzeniem, że doszło do interwencji osób trzecich – dwóch pasażerów, z których jeden wyprowadził z pojazdu innego pasażera, podróżującego bez ważnego biletu – mówił Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!