Nie popełniaj już więcej tych błędów! Jak odpowiednio podlewać kwiaty?

Jak podlewać kwiaty?
YouTube | Bestie

Kwiaty to jeden z nieodłącznych elementów wystroju naszego domu. Ich obecność dodaje wnętrzom nieco przytulności, a także zapewnia nam dodatkową dawkę tlenu. Wiele osób nie wie jednak, jak w odpowiedni sposób dbać o kwiaty. Sprawdźmy zatem, jak odpowiednio je podlewać, aby nie zaszkodzić ich wzrostowi.

REKLAMA

Jednym z nieodłącznych, a zarazem najważniejszych elementów pielęgnacji kwiatów jest ich regularne podlewanie. Mało kto wie jednak, że ten zabieg można wykonać niepoprawnie. Będzie to skutkować nie tylko pojawieniem się pleśni, ale nawet gniciem korzeni rośliny, jej poparzeniem czy zahamowaniem wzrostu.

Jak w takim razie podlewać rośliny?

Przede wszystkim, powinniśmy bardzo dokładnie zaznajomić się z wymaganiami kwiatów, które posiadamy. Niektóre z nich należy podlewać codziennie, inne tylko kilka razy w tygodniu, a nawet w miesiącu! Jeśli zatem chcemy odpowiedzialnie dbać o nasze kwiaty, koniecznie musimy zdobyć wiedzę o ich wymaganiach.

REKLAMA

Co więcej, niektóre kwiaty w ogóle nie akceptują podlewania i należy je wyłącznie moczyć. Możemy tutaj wymienić np. storczyka. W jego przypadku wodę wlewamy na podstawę lub do osłonki i moczymy przez około 30 minut. Następnie pozostałą wodę wylewamy. Takie moczenie w przypadku storczyka stosujemy raz na około 10 dni.

Pamiętaj o tym!

Kwiaty doniczkowe powinnyśmy podlewać najpóźniej wczesnym popołudniem. Najlepiej jednak będzie dla nich jeśli podlejemy je wcześnie rano lub w samo południe.

Warto także zwrócić uwagę na temperaturę wody, którą podlewamy kwiaty. Najlepiej, aby miała ona temperaturę pokojową. Jeśli do podlewania zastosujemy zbyt zimną wodę, to roślina może umrzeć wskutek szoku termicznego.

REKLAMA

Udostępnij: