Nie sadź lilii byle gdzie. W tym miejscu będą kwitły jak burza

lilie
fot. Pixabay

W kwietniu sadzimy wiele roślin dekoracyjnych w naszych ogrodach, również lilie. Jeśli umieścisz cebulki w glebie już teraz, wkrótce będziesz podziwiać śliczne, różnobarwne kwiaty. Lilie warto posadzić w konkretnym miejscu. Tylko wtedy będą rosły z pełną mocą.

REKLAMA

W jakim terminie sadzić lilie?

Te rośliny przeobrażą każdą przydomową działkę. Cudnie się prezentują, więc zwracają uwagę na przykład sąsiadów. Wyróżniamy mnóstwo gatunków lilii, które mają rozmaite barwy. Kiedy najlepiej posadzić kwiaty? Zabierz się za to w kwietniu bądź w przyszłym miesiącu. Nie każda odmiana ma identyczne wymagania – mogą się od siebie różnić. Na przykład białe lilie najlepiej rozwijają się w ziemi o pH zasadowym. Z kolei lilie azjatyckie preferują lekko kwaśne podłoże. Zatem jakie stanowisko wybrać dla lilii?

Dobre umiejscowienie to podstawa

Lilie lubią ciepłe i pełne słońca miejsca. Jeśli chcesz je posadzić w ogródku, szerokim łukiem omijaj obszary, w których przeważnie mocno wieje. Rośliny kwitną doskonale w strefach zabezpieczonych przed wiatrem. Na tym nie koniec. Kwiaty trzeba także właściwie rozlokować na działce. Zachowaj 25-centymetrowe przerwy między poszczególnymi cebulkami. A jeśli chodzi o głębokość, to tutaj też istnieją pewne wytyczne. Za chwilę je poznasz.

Poprawne sadzenie lilii w ogrodzie. Tylko ta metoda jest gwarancją sukcesu

Przystępując do prac ogrodowych, cebulki należy umieszczać głęboko w glebie – nawet do 15 cm, o ile ma ona rozmiar ok. 5 cm. Tuż po ulokowaniu sadzonki obficie podlej. I powtarzaj to systematycznie w następnych dniach.

REKLAMA

Czytaj też: Storczyk wygląda jak milion dolców. Domowy nawóz polecam każdemu

Podziel się: