Storczyk wygląda jak milion dolców. Domowy nawóz polecam każdemu

storczyk
fot. screen Youtube / Mẹo vặt cuộc sống

Po wyczerpującej zimie roślinom, w tym storczykom potrzebne jest solidne wzmocnienie. Zimne miesiące jeszcze trwają, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby od tego momentu zacząć dokarmiać roślinę, by na wiosnę mogła zawiązywać nowe pąki kwiatowe. Podajemy instrukcję przygotowania nawozu 2 w 1, który wspomoże orchideę i zabezpieczy jej liście przed patogenami.

REKLAMA

Stymulacja wzrostu i wzmożone kwitnienie. Domowa odżywka działa jak steryd

Jeśli nie chcesz maszerować do sklepu ogrodniczego po specjalne nawozy, zrób go samodzielnie, a ochroni liście i bryłę korzeniową. Jak przyrządzić nawóz do orchidei? W pojemniku umieść 3 łyżki ryżu, 10 liści laurowych i zalej składniki litrem bardzo ciepłej wody. Odstaw wszystko na 3 godziny, a potem zmiksuj. Odsącz roztwór, dodaj litr chłodnej wody i gotowe.

Stosowanie domowego specyfiku do orchidei

Sporą ilość odżywki możesz podawać roślinie w dawkach co dziesięć dni. Wlej 3/4 szklanki do osłonki, w której znajduje się sadzonka i poczekaj chwilę, by nadmiar wody odciekł. Zbyt duża wilgoć w korzeniach u storczyka nie jest pożądana, więc jeśli aplikujesz odżywkę, wstrzymaj się z dodatkowym nawadnianiem. Możesz też poza podlewaniem przecierać mu liście. Powstanie wtedy powłoka ochronna, która odepchnie ewentualne intruzy i zabezpieczy orchidee przed innymi słabościami.

REKLAMA

Jak długo używać domowego nawozu?

Specyfik aplikuj do czasu, aż wyskoczą pierwsze pędy. Wtedy zakończ kurację. Storczyk po takim wzmocnieniu wróci do formy i będzie w stanie zawiązać kwiaty oraz je udźwignąć. Teraz wystarczy tylko zapewnić roślinie dogodne warunki do rozwoju. Optymalna (wyższa) temperatura, regularne podlewanie, stanowisko z dostępem do światła słonecznego i nienarażanie orchidei na przeciągi. To kilka podstawowych warunków, które musisz spełnić.

Czytaj też: Zmiel i wrzuć do doniczki. Drzewko szczęścia przestanie gubić liście

REKLAMA

Podziel się: