Nie sadź przy pomidorach. Zaprzepaścisz plony

pomidory na krzaku
fot. Pixabay

Wszyscy hodowcy pomidorów marzą o zbiorach nie z tej ziemi. Owoce prosto z gruntu są pachnące, soczyste i pyszne. Niestety jeden błąd już na starcie może przekreślić szansę na zebranie okazałych plonów. Podczas sadzenia krzaków warto wziąć pod uwagę odpowiednie sąsiedztwo dla nich. Niektóre rośliny nigdy nie powinny się przy nich znaleźć, bo to czysty paraliż. O jakie gatunki chodzi? Sprawdź!

REKLAMA

Pomidory są dość łatwe w uprawie, ale warto poświęcić im krztynę zainteresowania. Jeśli pielęgnację i nawożenie masz w małym paluszku, dalej nie powinieneś mieć z nimi kłopotu. Istotne, by nie wsadzać ich do gruntu przedwcześnie, by nie zniszczyły ich ewentualne przymrozki. Okres po 15 maja jest idealny. Sadzenie roślin też wymaga wprawy. Doświadczeni ogrodnicy każą sadzić pomidory bokiem, ale nie każdy podziela ten patent. Natomiast osób, które preferują naturalne nawozy, z roku na rok przybywa. Ma to zagwarantować bogate plony. Są też tacy, którzy sadzą krzaczki wyłącznie w konkretnym towarzystwie.

Najgorsze sąsiedztwo dla pomidorów. Nigdy nie sadź obok krzaczków

Pomidorów nigdy nie możesz sadzić przy ziemniakach. Także kapustę, kukurydzę i ogórki trzymaj od nich z daleka Towarzystwo kopru włoskiego i rzodkiewki też nie wpłynie korzystnie na pomidory.

REKLAMA

Już bardziej krzaczkom służy obecność ziół, np. bazylii. Roślina wyraziście pachnie i dodatkowo odpędzi owady. Spróbuj posadzić ją tuż przy krzaczkach, a nie pożałujesz. Uwzględnij również inne rośliny np. czosnek, tymianek, kolendrę, a uzyskasz większe plony, które będą zdrowe i smaczne.