Jak poinformowała policja z Chicago, nastolatek zabił kobietę, gdy dowiedział się, że jest transpłciowa. Gdy wszedł do domu Seleny Reyes-Hernandez, nie miał pojęcia o jej tożsamości seksualnej. Gdy poznał prawdę wpadł w szał, a potem strzelił jej w głowę i w plecy. 18-letni Orlando Perez usłyszał zarzut morderstwa pierwszego stopnia.

Na konferencji prasowej szef chicagowskiej policji podał do wiadomości, że najpierw zabójca opuścił mieszkanie, ale zaraz do niego wrócił. Wówczas padły śmiertelne strzały.

Jak zdecydował Sędzia okręgu Cook County Circuit Court, Arthur Wesley Willis, 18-latek ma być umieszczony w areszcie bez możliwości opuszczenia go za kaucją. Rozprawa ma się rozpocząć 6 lipca.

Wiadomo już, że sprawca przyznał się do postawionych zarzutów. Poza tym Orlando Perez w trakcie rozmowy ze śledczymi poinformował, że w momencie, gdy poznał prawdę o orientacji Seleny, zaczął odczuwać silny niepokój. Emocje te narastały do tego stopnia, aż w końcu wrócił do jej mieszkania i pozbawił ją życia.

Jak przekazał Dyrektor organizacji National Black Justice Coalition, David J. Johns, „Selena jest 17. osobą, która została zamordowana w 2020 roku przez to, że jest transpłciowa”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna