Nie wyrzucaj folii bąbelkowej. Włóż ją do butów, a zniknie nużący problem

buty zimowe i folia bąbelkowa
fot. screen Youtube / The Wall Street Journal / Pixabay

Folia bąbelkowa służy nie tylko do owijania delikatnych rzeczy. Ma też inne zastosowania, które warto znać, zwłaszcza teraz – zimą, gdy zakładamy kozaki czy inne obuwie z wysoką cholewką. Ta czasami potrafi się nieelegancko zakrzywiać, a przy okazji może ulegać uszkodzeniom. Kilka arkuszy folii bąbelkowej zabezpieczy przed tym buty.

REKLAMA

Jakie korzyści przynosi folia bąbelkowa względem zimowych butów?

Wyjątkowa struktura i pęcherzyki wypełnione powietrzem czynią folię twoim najlepszym kumplem. W sezonie zimowym przeważnie nosimy obuwie z wyższą cholewką. Zrobiona z miękkiego tworzywa ma tendencję do niefrasobliwego zaginania się. Nieraz już nawet po pierwszym sezonie nasze buty wyglądają jakby przetrwały ich co najmniej osiem. W najgorszym razie mogą popękać i zniszczyć się, a takich butów już prawdopodobnie więcej nie założymy. Kupowanie nowych prawideł nie ma sensu, tym bardziej że w zasięgu ręki istnieją tańsze i efektywniejsze patenty na rozwikłanie dylematu.

Trik z folią bąbelkową, który ułatwia życie

Umiejętne dbanie o buty zimą to oczywiście systematyczne usuwanie z nich błota czy resztek soli. Poza tym liczy się też przechowywanie. Jeśli do tej pory denerwowały cię zaginające się i ulegające deformacji cholewki butów, to pozbądź się kłopotu, sięgając po folię bąbelkową. Wsuń ją do nienoszonego kozaka, a wtedy nie utraci swego profilu. Dobrze, jeśli umieścisz w butach sporo folii – wówczas będą chronione przez długi czas.

REKLAMA

Inne zastosowanie folii bąbelkowej, które warto znać

Po sezonie zimowym folia bąbelkowa wcale nie musi lądować w koszu na śmieci. Lepiej zostaw ją w butach. Najpierw powinieneś usunąć z kozaków zanieczyszczenia, a potem je zaimpregnować. W kolejnym kroku wsuń do nich folię i ulokuj kozaczki w pudełku. W ten sposób będziesz mieć gotowe obuwie na kolejną zimę i z pewnością nie utraci profilu i struktury. Tak pielęgnowane może służyć ci przez wiele lat.

Czytaj też: Zgnieć folię aluminiową i wrzuć do torebki. Zimą wyciągnie cię z opresji 

REKLAMA