Para cienkich rajstop wystarcza kobiecie średnio na 1,5 wyjścia. Później pojawiają się oczka i zaciągnięcia…wtedy podarte rajstopy wyrzucasz do kosza. To błąd! Okazuje się, że potargane rajstopy mogą się bardzo przydać, a tym samym zyskać drugie życie. Oto kilka ciekawych sposobów na ich wykorzystanie.

Podarte rajstopy to prawdziwy pogromca kurzu!

Rajstopy bardzo dobrze łapią kurz, dlatego warto je wykorzystać do usunięcia go nawet z najtrudniej dostępnych miejsc w mieszkaniu. Wystarczy tylko kilka minut, by przygotować magiczny czyścik.

Naciągnij rajstopy na długi przedmiot – może być to linijk lub wieszak, następnie przesuń nim pod lodówką czy meblami. Można też zwinąć rajstopy w kulkę i przymocować do czegoś długiego przy pomocy gumki recepturki. Jest to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się kurzu z trudno dostępnych i wąskich szczelin.

Dzięki temu znajdziesz każdy drobiazg

Zaginął Ci kolczyk, śrubka, moneta lub inny drobiazg zaginął w Twoim mieszkaniu i nie możesz go odnaleźć? Nic straconego! Rajstopa nałożona na rurę od odkurzacza to świetny „wykrywacz” drobiazgów w zakamarkach Twojego domu. Co należy zrobić?

Naciągnij rajstopę na końcówkę rury od odkurzacza i przymocuj go tam gumką recepturką. Podczas odkurzania materiał rajstop zadziała niczym filtr wyłapujący wszystkie drobiazgi. Ten sam trik może pomóc Ci przy zbieraniu z podłogi rozsypanych drobnych przedmiotów.

Lustra, szyby i buty będą błyszczeć!

Dzięki podartym rajstopom wypolerujesz na błysk szklane powierzchnie. Materiał sprawi, że będą pełne blasku i nie pozostawią nitek i kłaczków. Ten trik nie ma sobie równych w usuwaniu smug, pyłków z szyb oraz luster. Ale to nie koniec ich zalet. Rajstopy świetnie wypolerują też wypastowane buty. Wszystkie szmatki i ściereczki mogą się schować!
Cebula i czosnek będą dłużej świeże!

To stary i skuteczny sposób. Włóż warzywo bezpośrednio do rajstop i zawiąż nad nim supeł. Następnie włóż kolejne i ponownie zawiąż supeł i powtarzaj tak na zmianę. Materiał rajstop umożliwi dostęp świeżego powietrza i dzięki temu cebula i czosnek dłużej mogą pozostać świeże – nawet do 8 miesięcy. Powstały sznur możesz zawiesić w kuchni lub spiżarni, w razie potrzeby możesz odcinać od dołu po jednej sztuce.

Zapomnisz o zaparowanych szybach i zmoczonych butach

Ten trik przydaje się jesienią i zimą, gdy aura sprzyja przemakaniu butów. Wystarczy, że odetniesz stopki rajstop i wsypiesz do nich żwirek dla kota oraz zwiążesz. Tak przygotowane pochłaniacze wilgoci umieść w butach i pozostaw na noc. Rano będą suche jak wiór! Podobny sposób można wykorzystać też w samochodzie. Wystarczy, że umieścisz takie woreczki ze żwirkiem w środku pojazdu. Dzięki tej metodzie zminimalizujesz parowanie szyb od środka.
Kamień i osad na armaturze znika!

Uciążliwy i nieestetyczny osad w łazience czy kuchni jest zmorą każdego, kto dba o czystość. Jednak istnieje na to genialny sposób z użyciem starych rajstop. Wystarczy tylko, że zamoczysz je w szklance z octem, a następnie nałożysz na cały kran lub owiniesz rajstopy u jego nasady. Poczekaj kilka minut, potem przetrzyj przygotowaną część armatury. Zobaczysz, że po osadzie i kamieniu nie będzie śladu, a całość będzie wręcz błyszczeć.

Użyj starych rajstop, a ekspresowo usuniesz lakier z paznokci

Żeby zmyć lakier z paznokci obu dłoni lub stóp, musimy wykorzystać sporą ilość płatków kosmetycznych lecz okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie. Wystarzczy w tym celu odciąć z rajstop stópkę lub pończochową skarpetę, po czym włóżyć do niej dłoń lub stopę. Następnie nanieś zmywacz do paznokci na materiał dokładnie nad każdym paznokciem i pocieraj przez moment materiałem po płytce. Sprawdź, a efekt przerośnie twoje oczekiwania!
Zgubione gumki do włosów zastąpisz rajstopami

Każdy, kto używa gumek do włosów, doskonale wie, że lubią się gubić i to zazwyczaj w najmniej odpowiedniej sytuacji. Ale okazuje sie, że możesz się przygotować i zrobić spory zapas gumek ze swoich starych rajstop. Wystarczy, że potniesz nogawki w 2-centymetrowe paski i gotowe! Z jednej pary rajstop możesz wykonać nawet kilkadziesiąt gumek, które są w dodatku tak delikatne, że nie zniszczą twoich włosów.

Ochrona delikatnych tkanin podczas prania

Delikatne tkaniny, takie jak jedwab, atłas czy satyna lubią się poniszczyć w trakcie prania mechanicznego. Jak więc można uchronić ulubioną koszulkę do spania przed niechcianymi zaciągnięciami? Sprawdzoną metodą jest umieszczenie tkaniny w nogawce rajstop, którą trzeba później zawiązać na supeł. Tak opakowaną odzież czy poszwę możesz włożyć do prania, a wyjdzie bez szwanku.
Zbierzesz sierść z ubrań w kilka chwil

Materiał rajstop, z którego są wykonane, przyciąga nie tylko kurz, ale także sierść zwierzątek. Wystarczy, że założysz na dłoń odciętą stopę rajstop i przejedziesz nią po miejscu, które chcesz wyczyścić. Ten trik z rajstopową rękawicą działa na sierść jak magnes i przyciągnie ją do ostatniego włoska!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę