Nie wyrzucaj tych pestek
Pixabay

Nie wyrzucaj tych pestek, bo są niesamowitym remedium na mszyce. Często lądują w koszu, dlatego koniecznie je zachowaj i wykorzystaj w ogrodzie. 

Kupując awokado często wyrzucamy pestkę do kosza. Okazuje się, że to duży błąd, bo możemy je wykorzystać jako oprysk na mszyce. Ich właściwości świetnie radzą sobie z tym problemem. Jak je wykorzystać? Sprawdź.

Nie wyrzucaj tych pestek! Pozbędziesz się mszycy

Awokado to owoc znany ze swojego niezwykłego i wyjątkowego smaku oraz korzystnych właściwości zdrowotnych. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że pestki mają również niezwykłe zastosowanie. Świetnie radzą sobie z irytującymi mszycami. Zamiast wyrzucać je do kosza, poznaj genialny sposób, który pozwoli ci wyeliminować te szkodniki.

Pestki awokado zawierają naturalne substancje odstraszające mszyce. To ekologiczne rozwiązanie i w dodatku proste. Wystarczy umyć i wysuszyć pestki awokado po ich wyjęciu z owocu. Potem delikatnie rozgnieć pestki tłuczkiem, aby powstały drobne kawałki. Możesz je też zmielić w młynku do kawy, aby uzyskać lepszą konsystencję. Pokruszone pestki włóż do siateczki lub gazy i zawiąż supełek, tworząc torebkę. Ważne jest, aby stworzyć niewielkie paczuszki, które łatwo umieścić w miejscach, gdzie występują mszyce – w ogrodzie, przy roślinach doniczkowych lub na balkonie.

Pestki awokado wydzielają specyficzny zapach, który działa odstraszająco na mszyce. Pomaga to utrzymać szkodniki z dala od roślin. To ekologiczny patent, który nie wymaga stosowania szkodliwych chemikaliów ani pestycydów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę