„Może sobie PiS dwoić się i troić – trollować, puszczać toporne »fake news« w TVPPiS – my i tak będziemy bronić Okęcia. Nie zabierzecie nam lotniska z Warszawy. Dalej chcemy mieć port lotniczy w zasięgu ręki, a nie dojeżdżać do niego godzinami. My, w przeciwieństwie do Was, mamy odwagę go bronić! Nie stchórzymy!”, napisał w petycji skierowanej do premiera Mateusza Morawieckiego i opublikowanej na swoim profilu na Facebooku Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy.

Jest to reakcja na przyjęcie przez PiS i podpisanie 2 czerwca przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym CPK, który ma powstać w Baranowie i być jednym z największych lotnisk przesiadkowych w Europie. Zgodnie z planami rządu warszawskie Okęcie zostanie zamknięte.

Kandydat PO na prezydenta Warszawy zapowiada niedopuszczenie do zlikwidowania lotniska Chopina. Uznaje przy tym rządowe zapowiedzi za całkowicie nierealne.

„Premier chce wydać miliardy na lotnisko na podstawie prezentacji z Power Pointa, bez żadnego przygotowania”, podkreśla. „Lotnisko, na którym ma lądować więcej samolotów niż w Pekinie? Kto to wymyślił? Kto to policzył? Jeśli wcześniej genialna dyplomacja PiS pozamyka okoliczne lotniska w Berlinie, Moskwie i Pradze (tej czeskiej), to może się uda! Czekamy na plan ofensywy dyplomatycznej. A i tak nie pozwolę Wam zamknąć lotniska w Warszawie i ograniczyć szans rozwojowych mojego miasta”, pisze polityk PO.

Trzaskowski podkreśla, że zamknięcie Okęcia będzie oznaczać utratę pracy dla tysięcy warszawiaków i mieszkańców regionu. Będzie to też równoznaczne ze zmarnowaniem „gigantycznych pieniędzy” podatników i tych pochodzących z UE, które zostały wydane na modernizację tego portu lotniczego i budowę nowej infrastruktury. Jak precyzuje polityk Platformy, na uruchomienie dojazdu do lotniska pociągiem SKM wydano 275 mln złotych, a kolejne setki tysięcy na drogę ekspresową S79 z węzłem lotniskowym.

„Miasto trzeba rozwijać, a nie je paraliżować! Wzywamy rząd do wycofania się z kuriozalnej, szkodliwej i nieuzasadnionej decyzji o likwidacji lotniska na Okęciu!”, podkreśla Trzaskowski w swojej petycji do premiera Morawieckiego, którą można podpisać na stronie petycje.pl.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna