Nie zapłaciłeś rachunku za prąd, gaz lub ciepło? Dostawcy nie odetną Cię od mediów!

REKLAMA

Sytuacja pandemii spowodowała, że wiele osób boryka się z problemami finansowymi. Płacone wcześniej na czas rachunki, w obecnej sytuacji dla niektórych stały się wyzwaniem. W odpowiedzi na trudną sytuację wielu polskich rodzin, zostały wprowadzone nowe rozwiązania. Oznaczają, że niezapłacony rachunek nie spowoduje, że zostaniemy odcięci od dostawy prądu, gazy czy ciepła.

Jak informuje Rzeczpospolita, w czasie pandemii elektrownia nie odetnie od światła, a gazowania od gazu, nawet bez opłaty za media. Przepisy tego zakażą, a dokładnie tarcza antykryzysowa 4.0. Jej przepisy zakazują, odcinać dostęp do mediów osobom, które w czasie pandemii nie płacą rachunków za prąd, gaz i ciepło. Należy jednak pamiętać, że zakaz obowiązuje tylko w czasie pandemii. Później trzeba koniecznie uregulować swoje zobowiązania.

REKLAMA

Projekt tarczy antykryzysowej przewiduje również wypłatę dodatku mieszkaniowego z mocą wsteczną. Konkretnie chodzi o przypadki, gdy dana osoba nie otrzymała tego rodzaju wsparcia ze względu na pandemię. W takim przypadku we wniosku o jego przyznanie wskazany zostanie okres wsteczny, za który ma być wypłacony. Wniosek musi wpłynąć do urzędu w ciągu 30 dni od dnia zakończenia obowiązywania stanu epidemii.

Udostępnij: