Były prezydent Stanów Zjednoczonych zmarł w wieku 94 lat. Od samego początku uczęszczał do prestiżowych szkół. Po ataku na Pearl Harbor wstąpił do marynarki wojennej, a dwa lata później został pilotem myśliwca. Miał wówczas zaledwie 19 lat. Był najmłodszym wojskowym pilotem w ówczesnej historii USA. Wylatał w sumie 58 misji bojowych, zdobywając liczne odznaczenia.

W 1945 roku ożenił się. W sumie miał 6 dzieci. Karierę polityczną rozpoczął, kiedy był już milionerem. Wzbogacił się na przemyśle naftowym. Jego droga jako polityka była długa i pasjonująca. Były wzloty i upadki. Był wiceprezydentem Ronalda Reagana, a w 1988 roku wygrał wybory prezydenckie. Jego prezydentura obfitowała w liczne przemiany.

– Jeb, Neil, Marvin, Dorothy i ja (dzieci George H.W. Busha – red.) ze smutkiem oznajmiamy, po 94 wspaniałych latach życia odszedł nasz tata. George H.W. Bush był człowiekiem wielkiego charakteru i najlepszym ojcem, jakiego syn lub córka mogli sobie tylko wymarzyć. Cała rodzina Bushów jest wielce wdzięczna za życie i miłość 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych – wydał oświadczenie na twitterze George W. Bush.

Oświadczenie po śmierci Busha wystosował także Donald Trump z żoną Melanią. – Melania i ja wraz z całym narodem opłakujemy śmierć byłego prezydenta George’a H.W. Busha, który odszedł dzisiejszej nocy. Poprzez swoją prawdziwość, rozbrajające poczucie humoru i niezachwiane zaangażowanie w wiarę, rodzinę i kraj, prezydent Bush inspirował kolejne pokolenia Amerykanów do służby swojemu krajowi – napisał Trump.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!