Nie żyje b. poseł. Przegrał walkę z koronawirusem

REKLAMA

W poniedziałek po południu w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu w wieku 66 lat zmarł Janusz Sanocki. O jego śmieci poinformował na Twitterze poseł Kukiz’15 Stanisław Tyszka.

Sanocki w połowie listopada został zakażony koronawirusem.

REKLAMA

„Dopadł mnie covid i z ciężkim zapaleniem płuc leżę w szpitalu w Opolu. Zostałem przyjęty w czwartek, trzy dni czekałem na wynik testów. Podtrzymuję wszystkie moje krytyczne uwagi na temat wariackiej i robionej na pokaz rzekomej »walki« z covidem, trzymajcie kciuki, żeby mnie nie pożarło”, napisał wówczas na Facebooku.

Na początku grudnia jego stan zdrowia na tyle się pogorszył, że w stanie śpiączki farmakologicznej został umieszczony pod respiratorem.

Sanocki w PRL działał w opozycji antykomunistycznej. Po 1989 roku był między innymi w latach 1998–2001 burmistrzem Nysy i posłem na Sejm VIII kadencji z listy Kukiz’15, jednak do jego klubu nie wszedł. Pod koniec kadencji współtworzył z Jerzym Jachnikiem i Piotrem Liroyem-Marcem koło Przywrócić Prawo.

REKLAMA

Był – obok Jerzego Przystawy, współautora książki „Via bank i FOZZ” – jednym z najbardziej znanych orędowników wprowadzenia do polskiego systemu wyborczego Jednomandatowych Okręgów Wyborczych jako środka na zwiększenie wpływu obywateli na życie publiczne w Polsce.

Udostępnij: