fot. Pixabay

Nieprecyzyjne ataki artyleryjski i rakietowe sieją śmierć na Ukrainie. W ciągu sekund grad pocisków może odebrać życie każdemu – niezależnie od wieku, statusu i osiągnięć. W wyniku jednego z ataków rakietowych na Krzywy Róg zginęła mistrzyni Ukrainy w tańcu na rurze – Daria Kurdel.

Od początku wojny na Ukrainie nie zmienia się metodyka działania sił Władimira Putina. Wciąż mają miejsce ataki na cele cywilne – dalekie od strategicznych celów wojskowych. Rosjanie nie przejmują się precyzją swoich ostrzałów. Z braku amunicji do wyrzutni ziemia-ziemia używają pocisków przeciw-okrętowych (jak KH-22, które spadły na centrum handlowe w Krzemieńczuku), a nawet przerabiają przeciwlotnicze pociski ziemia-powietrze na pociski zdolne razić cele naziemne – poinformował ostatni szef obwodu mikołajowskiego Kim Witalij. Takie eksperymenty nie służą zwiększeniu ich dokładności. Rakiety spadają więc gdzie bądź.

Nie żyje mistrzyni Ukrainy w tańcu na rurze. Zginęła w ataku rakietowym

Jak podał portal „o2” – w jednym z takich niecelnych (choć nie wiadomo, czy niecelowych) ataków rakietowych zginęła mistrzyni Ukrainy w tańcu na rurze Daria Kurdel. 20-letnia mistrzyni zginęła w ostrzale Krzywego Rogu, a konkretnie dzielnicy Ingulet.

20-latka była wtedy w trakcie treningu na boisku sportowym, razem ze swoim ojcem. Niestety – jeden z pocisków wybuchł niedaleko nich. Na początku pomocy udzielono 43-letniemu mężczyźnie, gdyż były u niego widoczne wyraźne rany. 20-letnia kobieta nie wydawała się ranna, choć finalnie okazało się, że to ona – w pierwszej kolejności – potrzebowała pomocy.

Świadkowie powiedzieli, że zawodniczka była bardzo blada i usiadła na ziemi. Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że drobne odłamki trafiły Darię w wątrobę i serce. 20-latka trafiła na tamtejszy OIOM. Pomimo starań lekarzom nie udało się jej uratować. Jej ojciec przeżył i nadal przebywa w szpitalu po operacji.

Daria Kurdel zachwycała swoją zręcznością i siłą. Na sportowym koncie miała wiele sukcesów w międzynarodowych zawodach w tańcu na rurze. Ostatnia została nawet mistrzynią Ukrainy. Na co dzień – wspólnie z matką Daszą – prowadziła studio tańca na rurze. 20-letnia Ukrainka poświęcała się także nauce, studiując prawo na jednym z uniwersytetów.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!