żałoba
fot. Unsplash

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego przekazał smutną wiadomość. Nie żyje aktor znany m.in. z serialu emitowanego na TVP „Komisarz Alex”. Mowa o Tadeuszu Bradeckim, cenionym aktorze, który odszedł w wieku 67 lat.

Tadeusz Bradecki występował wcześniej u reżyserów takich jak Krzysztof Kieślowski czy Krzysztof Zanussi. Po raz ostatni można było obejrzeć jego rolę w serialu „Komisarz Alex” na TVP, ale także w filmie „Zieja” z 2020 roku. Zajmował się też reżyserią.

Od 2007 do 2013 roku pełnił funkcję dyrektora artystycznego w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego, który poinformował o jego śmierci. Bradecki uczestniczył także w Starym Teatrze w Krakowie oraz warszawskim Teatrze Narodowym.

Artysta w latach 2003-2007 był również reżyserem Teatru Narodowego w Warszawie. Natomiast w 1998 r. był pedagogiem w PWST w Krakowie. Był także członkiem indywidualnym Unii Teatrów Europy.

Tadeusz Bradecki swoje role grał u największych reżyserów oraz często sam pełnił tę funkcję. Występował m. in. u Krzysztofa Kieślowskiego („Amator”, „Bez końca”), Krzysztofa Zanussiego („Constans”, „Rok spokojnego słońca”, „Życie za życie”, „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”, „Rewizyta”) i Tadeusza Konwickiego („Dolina Issy”).


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę