Senator Partii Republikańskiej z Arizony – John McCain – nie żyje. Zmarł w wieku 81 lat. Od dłuższego czasu cierpiał na nowotwór mózgu. Rodzina senatora w piątek podała informację o jego decyzji dotyczącej przerwania leczenia. Do podjęcia takiej decyzji skłoniły McCaina postępy w chorobie.

– Senator John Sidney McCain III zmarł o godzinie 16.48 25 sierpnia 2018 roku. Wiernie służył Stanom Zjednoczonym przez 60 lat. W ostatnich chwilach jego życia była przy nim jego żona oraz jego rodzina – poinformowało biura senatora.

Emocjonalny i wzruszający wpis opublikowała także żona senatora. – Moje serce pękło. Jestem szczęśliwa, że mogłam przeżyć przygodę, jaką było kochanie tego niezwykłego człowieka przez 38 lat. Odszedł tak, jak żył – na swoich własnych warunkach, otoczony ludźmi, których kochał, w miejscu, które kochał najbardziej – tak Cindy McCain napisała na swoim koncie na twisterze.

John McCain w USA miał opinię bohatera wojny wietnamskiej. W czasie jej trwania był więziony w obozach jenieckich i poddawany torturom. Nigdy nie ujawnił żadnej informacji. Zyskał tym sobie wielki szacunek, podziw i zainteresowanie prasy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę